JIZZAXDAGI QIROL SEJONG KOREYS TILI MARKAZI – BIR YOSHDA.
Jizzax davlat pedagogika universitetida faoliyat yuritayotgan Qirol Sejong koreys tili markazi o‘zining birinchi yilligini katta tantana bilan nishonladi.Tadbir Xangul – koreys alifbosi kuniga hamohang ravishda o‘tkazilib, yorqin va madaniy rang-barang dasturlarga boy bo‘ldi.
Dasturda markaz o‘quvchilari va universitetning koreys tili filologiyasi talabalari ishtirok etishdi. Tadbir davomida hip-hop raqslari, koreys qo‘shiqlari, qiziqarli tanlovlar, hamda “K-beauty”, “K-food” kabi master-klasslar tashkil etildi. Ishtirokchilar xanbok kiyib fotosessiya qilish, milliy taomlar tayyorlash va koreys madaniyati bilan yaqindan tanishish imkoniga ega bo‘lishdi.
Markaz menejeri janob Kimning ta’kidlashicha, Jizzaxdagi bo‘lim 2024-yilda 33 nafar tinglovchi bilan ish boshlagan bo‘lsa, hozirda 85 nafar o‘quvchi koreys tilini mukammal o‘rganmoqda. Markazda hafta davomida mashg‘ulotlar olib boriladi, har juma madaniyat kuni sifatida nishonlanadi.
Qirol Sejong markazi yoshlarga koreys tilini o‘rgatish bilan birga Sejong sertifikati orqali Koreyada ta’lim olish imkoniyatini ham yaratadi. Hozirgi kunda markazda 3-semestr o‘quv jarayonlari davom etmoqda.

THE KING SEJONG KOREAN LANGUAGE CENTER IN JIZZAKH CELEBRATES ITS FIRST ANNIVERSARY.
The King Sejong Korean Language Center operating at Jizzakh State Pedagogical University celebrated its first anniversary with great festivity.The event was held in conjunction with Hangul Day, the day of the Korean alphabet, and featured a vibrant and culturally diverse program.
The program featured performances by students of the center and students of the Korean Language Philology Department of the university. Throughout the event, hip-hop dances, Korean songs, engaging contests, and masterclasses such as “K-beauty” and “K-food” were organized. Participants also had the opportunity to wear hanbok for photoshoots, prepare traditional Korean dishes, and explore Korean culture up close.
According to the center’s manager, Mr. Kim, the Jizzakh branch began its activities in 2024 with 33 students, and now 85 learners are mastering the Korean language. Classes are conducted throughout the week, and every Friday is celebrated as Culture Day.
The King Sejong Center not only teaches the Korean language to young people but also provides opportunities to study in Korea through the Sejong Certificate. Currently, the center is conducting classes for the third semester.