O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti hamda Jizzax davlat pedagogika universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Bugun,7-oktyabrr kuni O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti hamda Jizzax davlat pedagogika universiteti o‘rtasida o‘zaro hamkorlik to‘g‘risidagi memorandum imzolandi.
Ushbu hujjat ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasidagi ilmiy, ta’limiy va amaliy yo‘nalishlarda hamkorlikni yanada kengaytirishga xizmat qiladi.Memorandum doirasida jismoniy tarbiya va sport sohasida malakali kadrlar tayyorlash, ta’lim jarayonini xalqaro standartlarga moslashtirish, pedagogik va ilmiy salohiyatni oshirish, ilmiy-tadqiqot ishlarining sifatini tubdan yaxshilash belgilab olindi.
Shuningdek, iqtidorli talaba-yoshlarni ilmiy va innovatsion faoliyatga keng jalb etish, fan va ishlab chiqarish o‘rtasida innovatsion hamkorlikni tashkil etish hamda uni yanada rivojlantirish masalalari ham muhim yo‘nalish sifatida qayd etildi. Mazkur memorandum ikki universitet o‘rtasidagi uzoq muddatli hamkorlik aloqalarini mustahkamlash, yosh avlodni zamonaviy bilim va ko‘nikmalar bilan qurollantirish, sport sohasida raqobatbardosh mutaxassislar tayyorlash sari muhim qadam bo‘ldi.

Между Узбекским государственным университетом физического воспитания и спорта и Джизакским государственным педагогическим университетом подписан меморандум о сотрудничестве.
Сегодня, 7 октября, подписан меморандум о взаимном сотрудничестве между Узбекским государственным университетом физической культуры и спорта и Джизакским государственным педагогическим университетом.
Данный документ служит дальнейшему расширению сотрудничества между двумя высшими учебными заведениями в научном, образовательном и практическом направлениях. В рамках меморандума определены задачи по подготовке квалифицированных кадров в области физической культуры и спорта, адаптации образовательного процесса к международным стандартам, повышению педагогического и научного потенциала, коренному улучшению качества научно-исследовательских работ.
Также в качестве важного направления были отмечены вопросы широкого привлечения талантливой студенческой молодежи к научной и инновационной деятельности, организации и дальнейшего развития инновационного сотрудничества между наукой и производством. Данный меморандум стал важным шагом в укреплении долгосрочных партнерских отношений между двумя университетами, вооружении молодого поколения современными знаниями и навыками, а также подготовке конкурентоспособных специалистов в области спорта.