O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti hamda Jizzax davlat pedagogika universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Bugun,7-oktyabrr kuni O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti hamda Jizzax davlat pedagogika universiteti o‘rtasida o‘zaro hamkorlik to‘g‘risidagi memorandum imzolandi.
Ushbu hujjat ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasidagi ilmiy, ta’limiy va amaliy yo‘nalishlarda hamkorlikni yanada kengaytirishga xizmat qiladi.Memorandum doirasida jismoniy tarbiya va sport sohasida malakali kadrlar tayyorlash, ta’lim jarayonini xalqaro standartlarga moslashtirish, pedagogik va ilmiy salohiyatni oshirish, ilmiy-tadqiqot ishlarining sifatini tubdan yaxshilash belgilab olindi.
Shuningdek, iqtidorli talaba-yoshlarni ilmiy va innovatsion faoliyatga keng jalb etish, fan va ishlab chiqarish o‘rtasida innovatsion hamkorlikni tashkil etish hamda uni yanada rivojlantirish masalalari ham muhim yo‘nalish sifatida qayd etildi. Mazkur memorandum ikki universitet o‘rtasidagi uzoq muddatli hamkorlik aloqalarini mustahkamlash, yosh avlodni zamonaviy bilim va ko‘nikmalar bilan qurollantirish, sport sohasida raqobatbardosh mutaxassislar tayyorlash sari muhim qadam bo‘ldi.

A memorandum of cooperation was signed between the Uzbekistan State University of Physical Education and Sports and Jizzakh State Pedagogical University.
Today, on October 7, a memorandum of mutual cooperation was signed between the Uzbekistan State University of Physical Education and Sports and Jizzakh State Pedagogical University.
This document serves to further expand cooperation between the two higher education institutions in scientific, educational, and practical fields. Within the framework of the memorandum, the parties agreed to train qualified specialists in the field of physical education and sports, align the educational process with international standards, enhance pedagogical and scientific potential, and fundamentally improve the quality of research activities.
In addition, the memorandum emphasizes the importance of actively involving talented students in scientific and innovative activities, fostering innovative cooperation between academia and industry, and further developing these partnerships. This agreement marks a significant step toward strengthening long-term collaboration between the two universities, equipping the younger generation with modern knowledge and skills, and training competitive professionals in the field of sports.