Uchrashuv 2024-yilning 8-avgust kuni universitetda bo‘lib o‘tdi. JDPU rektori, professor Sh.S.Sharipov o‘ziga biriktirilgan Jizzax shahar Bobur mahallasida yashaydigan yordamga muhtoj bo‘lgan, alohida e’tibor talab etuvchi 4 nafar talaba yoshlar bilan uchrashdi. Suhbat jarayonida yoshlar ularni qiynayotgan muammolar haqida so‘zlab berishdi. Jarayonda talaba yoshlarga imkoniyat doirasida muammolarning ijobiy yechim topishiga ko‘maklashishga kelishib olindi.
Shundan so‘ng universitet Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha birinchi prorektor S.Nazarqosimov uchrashuvga kelgan yoshlar bilan suhbatni davom ettirdi. Ochiq muloqot tarzida bo‘lib o‘tgan suhbat so‘ngida  yoshlarga kitoblar sovg‘a qilindi.

Another meeting was organized with the youth of Bobur neighborhood of Jizzakh city attached to the rector of JSPU.
The meeting was held at the university on August 8, 2024. Rector of JSPU, Professor Sh.S. Sharipov met with 4 students who need special attention and who live in Bobur neighborhood of Jizzakh city.
During the conversation, the young people talked about the problems that plagued them. During the process, it was agreed to help the students to find positive solutions to the problems within the scope of the opportunity.
After that, the university’s first vice-rector for working with youth, S. Nazarqasimov, continued the conversation with the young people who came to the meeting. Books were presented to young people after the open discussion.