Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi
5111800-Maktabagacha ta’lim bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun mutaxassislik fanlardan Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi
5110900- Pedagogika va psixologiya bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun mutaxassislik fanlardan Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi
5110100- Matematika o‘qitish metodikasi bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun mutaxassislik fanlardan Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi
5110200-Fizika va astronomiya bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun mutaxassislik fanlardan Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi
5111600- Milliy g‘oy va ma’naviyat asoslari va huquq ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun mutaxassislik fanlardan Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi
5111400– Xorijiy tillar(ingliz tili ) bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun mutaxassislik fanlardan Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi
5111300 – Rus tili va adabiyoti ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun mutaxassislik fanlardan Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi
5111300 –Geografiya  o‘qitish metodikasi bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun mutaxassislik fanlardan Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi
5112000- Jismoniy madaniyat bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun mutaxassislik fanlardan Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi
5111700- Boshlang‘ich ta’lim va STI bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun mutaxassislik fanlardan Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi
5111100 – Musiqiy ta’lim  bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun mutaxassislik fanlardan Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi
5110400 –Bilogiya o‘qitish metodikasi bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun mutaxassislik fanlardan Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi
5111900-Defektologiya(logopediya) yo‘nalishi  bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun mutaxassislik fanlardan Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi
5110300- Kimyo va uni o‘qitish metodikasi  bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun mutaxassislik fanlardan Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi
5111200- O‘zbek tili  va adabiyoti bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun mutaxassislik fanlardan Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi
5110600- Tarix o‘qitish metodikasi  bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun mutaxassislik fanlardan Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi
5110800-Tasviriy sa’nat v muhandislik bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun mutaxassislik fanlardan Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi
5112100-Mehnat ta’limi  bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun mutaxassislik fanlardan Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi
5110700- Informatika o‘qitish metodikasi bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun mutaxassislik fanlardan Yakuniy davlat attestatsiyasi dasturi

Final State Certification Program
5111800 – Final State Attestation Program in Specialized Subjects for Graduates of the Bachelor’s Degree Program in Preschool Education
5110900 – Final State Attestation Program in Specialized Subjects for Graduates of the Bachelor’s Degree Program in Pedagogy and Psychology
5110100 – Final State Attestation Program in Specialized Subjects for Graduates of the Bachelor’s Degree Program in Methods of Teaching Mathematics
5110200 – Final State Attestation Program in Specialized Subjects for Graduates of the Bachelor’s Degree Program in Physics and Astronomy
5111600 – Final State Attestation Program in Specialized Subjects for Graduates of the Bachelor’s Degree Program in Fundamentals of National Ideology, Spirituality, and Law
5111400 – Final State Attestation Program in Specialized Subjects for Graduates of the Bachelor’s Degree Program in Foreign Languages (English)
5111300 – Final State Attestation Program in Specialized Subjects for Graduates of the Bachelor’s Degree Program in Russian Language and Literature
5111300 – Final State Attestation Program in Specialized Subjects for Graduates of the Bachelor’s Degree Program in Methods of Teaching Geography
5112000 – Final State Attestation Program in Specialized Subjects for Graduates of the Bachelor’s Degree Program in Physical Education
5111700 – Final State Attestation Program in Specialized Subjects for Graduates of the Bachelor’s Degree Program in Primary Education and STI
5111100 – Final State Attestation Program in Specialized Subjects for Graduates of the Bachelor’s Degree Program in Music Education
5110400 – Final State Attestation Program in Specialized Subjects for Graduates of the Bachelor’s Degree Program in Methods of Teaching Biology
5111900 – Final State Attestation Program in Specialized Subjects for Graduates of the Bachelor’s Degree Program in Defectology (Speech Therapy)
5110300 – Final State Attestation Program in Specialized Subjects for Graduates of the Bachelor’s Degree Program in Chemistry and Methods of Teaching It
5111200 – Final State Attestation Program in Specialized Subjects for Graduates of the Bachelor’s Degree Program in Uzbek Language and Literature
5110600 – Final State Attestation Program in Specialized Subjects for Graduates of the Bachelor’s Degree Program in Methods of Teaching History
5110800 – Final State Attestation Program in Specialized Subjects for Graduates of the Bachelor’s Degree Program in Fine Arts and Engineering
5112100 – Final State Attestation Program in Specialized Subjects for Graduates of the Bachelor’s Degree Program in Labor Education
5110700 – Final State Attestation Program in Specialized Subjects for Graduates of the Bachelor’s Degree Program in Methods of Teaching Computer Science