Jizzax davlat pedagogika universitetida ishchi yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida navbatdagi ishchi yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishni prorektor F.Akchayev olib bordi.
Dastlab yig‘ilishda korrupsiyaning oldini olish, uning salbiy oqibatlari va universitetda shaffof muhitni ta’minlash masalalari muhokama qilindi. Shu munosabat bilan universitetning korrupsiyaga qarshi kurashish va “Komplayens nazorati” bo‘limi hisoboti tinglandi.
Yig‘ilishda fakultet va kafedralar faoliyati samaradorligini oshirish, talabalar bandligini ta’minlash, “Kelajakka qadam” dasturi doirasida arizalar qabul jarayonini nazorat qilish, talaba-o‘qituvchilar ishtirokidagi turli tanlov va sport musobaqalarini faollashtirish kabi muhim yo‘nalishlar bo‘yicha vazifalar belgilandi.
Shuningdek, ijtimoiy himoyaga muhtoj shaxslar haqida ma’lumotlar jadvalini yangilash, ingliz tili kurslarida professor-o‘qituvchilar ishtiroki va talabalarning to‘lov-kontrakt mablag‘lari bo‘yicha ishlar ijrosi muhokama qilindi.
Yig‘ilish yakunida belgilangan vazifalarning bajarilishini ta’minlash bo‘yicha mas’ullarga tegishli topshiriqlar berildi.

В Джизакском государственном педагогическом университете прошло рабочее совещание.
В Джизакском государственном педагогическом университете прошло очередное рабочее совещание. Совещание провел проректор Ф.Акчаев.
На собрании обсуждались вопросы предотвращения коррупции, ее негативных последствий и обеспечения прозрачной среды в университете. В связи с этим был заслушан отчет отдела университета по борьбе с коррупцией и «Комплаенс-контролю».
На совещании были поставлены задачи по таким важным направлениям, как повышение эффективности деятельности факультетов и кафедр, обеспечение занятости студентов, контроль процесса приема заявлений в рамках программы «Шаг в будущее», активизация различных конкурсов и спортивных соревнований с участием студентов и преподавателей.
Также обсуждались вопросы обновления таблицы данных о лицах, нуждающихся в социальной защите, участия профессорско-преподавательского состава в курсах английского языка и выполнения работ по оплате обучения студентов по контракту.
По итогам совещания ответственным лицам были даны соответствующие поручения по обеспечению выполнения поставленных задач.