Jizzax davlat pedagogika universitetida ishchi yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida navbatdagi ishchi yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishni prorektor F.Akchayev olib bordi.
Dastlab yig‘ilishda korrupsiyaning oldini olish, uning salbiy oqibatlari va universitetda shaffof muhitni ta’minlash masalalari muhokama qilindi. Shu munosabat bilan universitetning korrupsiyaga qarshi kurashish va “Komplayens nazorati” bo‘limi hisoboti tinglandi.
Yig‘ilishda fakultet va kafedralar faoliyati samaradorligini oshirish, talabalar bandligini ta’minlash, “Kelajakka qadam” dasturi doirasida arizalar qabul jarayonini nazorat qilish, talaba-o‘qituvchilar ishtirokidagi turli tanlov va sport musobaqalarini faollashtirish kabi muhim yo‘nalishlar bo‘yicha vazifalar belgilandi.
Shuningdek, ijtimoiy himoyaga muhtoj shaxslar haqida ma’lumotlar jadvalini yangilash, ingliz tili kurslarida professor-o‘qituvchilar ishtiroki va talabalarning to‘lov-kontrakt mablag‘lari bo‘yicha ishlar ijrosi muhokama qilindi.
Yig‘ilish yakunida belgilangan vazifalarning bajarilishini ta’minlash bo‘yicha mas’ullarga tegishli topshiriqlar berildi.

A working meeting was held at Jizzakh State Pedagogical University.
A regular working meeting was held at Jizzakh State Pedagogical University. The meeting was led by Vice-Rector F. Akchayev.
Initially, the meeting discussed issues of preventing corruption, its negative consequences, and ensuring a transparent environment at the university. In this regard, the report from the university’s Department for Combating Corruption and “Compliance Control” was heard.
The meeting set tasks for important directions such as increasing the effectiveness of faculty and department activities, ensuring student employment, monitoring the application process under the “Step to the Future” program, and activating various competitions and sports events involving students and teachers.
Furthermore, the implementation of tasks regarding updating the information table on individuals in need of social protection, the participation of professors and teachers in English language courses, and matters concerning students’ tuition-contract payments were discussed.
At the end of the meeting, relevant instructions were given to the responsible persons to ensure the implementation of the assigned tasks.