Jizzax davlat pedagogika universitetida ijodiy imtihonlar qizg‘in davom etmoqda.
Joriy yilning 7-iyulidan boshlab Jizzax davlat pedagogika universitetida 2025/2026-o‘quv yili uchun abituriyentlardan ijodiy imtihonlar qabul qilinmoqda. Imtihonlar 14-iyulga qadar belgilangan jadval asosida o‘tkaziladi.
Dastlabki imtihonlar Jizzax viloyati Yong‘in xavfsizlik xizmati boshqarmasining sport maydonida “Jismoniy madaniyat” yo‘nalishi bo‘yicha tashkil etildi. Ushbu yo‘nalishda abituriyentlar jismoniy tayyorgarlik darajasi, harakat koordinatsiyasi va sport ko‘rsatkichlari asosida baholandi.
Shuningdek, universitetning Madaniyat saroyi hamda sport zalida “Tasviriy san’at va muhandislik grafikasi” va “Musiqa ta’limi” yo‘nalishlariga topshirayotgan abituriyentlar uchun ham ijodiy imtihonlar bo‘lib o‘tdi. Bu yo‘nalishlar bo‘yicha iste’dod, musiqiy savodxonlik, tasviriy ifoda, estetik did va texnik mahorat kabi jihatlar asosida baholash ishlari olib borildi.
Abituriyentlar bilan bir qatorda, ularning ota-onalari ham bu jarayonlarni qiziqish va hayajon bilan kuzatmoqda. Universitet hududida maxsus tashkil etilgan monitorlar va ekranlar orqali imtihon jarayonlari ochiq ravishda namoyish etilmoqda. Bu esa shaffoflikni ta’minlash, ishonch va yuksak mas’uliyat muhitini yaratishga xizmat qilmoqda.
Ijodiy imtihonlar universitet qabul komissiyasi nazorati ostida, adolatli va belgilangan talablar asosida o‘tkazilmoqda. Abituriyentlar uchun zarur shart-sharoitlar yaratilgan, pedagog va mutaxassislardan iborat baholovchilar esa xolisona va professional yondashuvni namoyon etmoqdalar.

В Джизакском государственном педагогическом университете в настоящее время активно проводятся творческие экзамены.
С 7 июля текущего года в Джизакском государственном педагогическом университете проводятся творческие экзамены для абитуриентов на 2025/2026 учебный год. Экзамены будут проходить по установленному графику до 14 июля.
Первоначальные экзамены по направлению «Физическая культура» были проведены на спортивной площадке Управления службы пожарной безопасности Джизакской области. По данному направлению абитуриенты оценивались на основе уровня физической подготовки, координации движений и спортивных показателей.
Также во Дворце культуры и спортивном зале университета прошли творческие экзамены для абитуриентов, поступающих на направления «Изобразительное искусство и инженерная графика» и «Музыкальное образование». По этим направлениям оценка проводилась на основе таких аспектов, как талант, музыкальная грамотность, художественное выражение, эстетический вкус и техническое мастерство.
Наряду с абитуриентами, их родители также с интересом и волнением следят за этими процессами. Экзаменационные процедуры открыто транслируются через специально установленные мониторы и экраны на территории университета. Это служит обеспечению прозрачности, созданию атмосферы доверия и высокой ответственности.
Творческие экзамены проводятся под контролем приемной комиссии университета, справедливо и в соответствии с установленными требованиями. Для абитуриентов созданы необходимые условия, а экзаменаторы, состоящие из педагогов и специалистов, демонстрируют объективный и профессиональный подход.
Коллектив Джизакского государственного педагогического университета желает удачи всем молодым людям, участвующим в экзаменах. Мы от всего сердца надеемся, что их труд и стремления принесут плодотворные результаты, и что звание студента будет присвоено каждому из них.