“Kelajak soati” rukni ostida ma’rifat darslari o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti Tarix fakulteti talabalari ishtirokida “Kelajak soati” rukni ostida navbatdagi ma’rifat darsi bo‘lib o‘tdi.
Dars “O‘zbekiston va jahon” mavzusida o‘tkazilib, unda talabalar milliytarbiya.uz platformasida joylashtirilgan kontentlar bilan tanishdilar. Darsning ikkinchi qismida esa talabalar uchun Vatanparvarlikni targ‘ib etuvchi motivatsion trening ham tashkil etildi.
Mazkur darsni universitetning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Farrux Akchaev olib bordi.
Ma’rifat darsi o‘zaro savol-javoblar, videokontentlar namoyishi bilan boshlandi. Ustoz talabalar bilan faol muloqotda bo‘lib, Vatanimizning xalqaro maydondagi nufuzi ortib borayotgani, jahon miqyosida Yangi O‘zbekiston tomonidan ilgari surilayotgan tashabbuslar va ularning ahamiyatini, O‘zbekiston Markaziy Osiyoning yuragi sifatidagi o‘rnini, mamlakatimiz Prezidenti olib borayotgan siyosatning ahamiyati haqida shuningdek, Shavkat Mirziyoyevning AQSHga qilgan tarixiy tashrifi hamda yangi xalqaro aeroportning ochilishi haqida qiziqarli ma’lumotlar berdi.
Talabalar dars davomida berilgan savollarga faol javob berib, mavzu yuzasidan o‘z fikr va mulohazalarini bildirishdi.

В рамках рубрики «Час будущего» были проведены уроки просвещения.
Очередной урок просвещения под рубрикой «Час будущего» прошел с участием студентов факультета истории Джизакского государственного педагогического университета.
Урок был проведен на тему «Узбекистан и мир», в ходе которого студенты ознакомились с контентом, размещенным на платформе milliytarbiya.uz. Во второй части занятия для студентов также был организован мотивационный тренинг, направленный на воспитание патриотизма.
Данный урок провел первый проректор университета по делам молодежи и духовно-просветительской работе Фаррух Акчаев.
Урок просвещения начался с взаимных вопросов и ответов и демонстрации видеоконтента. Преподаватель вел активный диалог со студентами, предоставляя интересные сведения о растущем авторитете нашей Родины на международной арене, инициативах, выдвигаемых Новым Узбекистаном в мировом масштабе, и их значении, о роли Узбекистана как сердца Центральной Азии, важности политики, проводимой Президентом нашей страны. Кроме того, он рассказал об историческом визите Шавката Мирзиёева в США и открытии нового международного аэропорта.
Студенты активно отвечали на вопросы, заданные в ходе занятия, и высказывали свои мысли и соображения по теме.