“Kelajak soati” rukni ostida ma’rifat darslari o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti Tarix fakulteti talabalari ishtirokida “Kelajak soati” rukni ostida navbatdagi ma’rifat darsi bo‘lib o‘tdi.
Dars “O‘zbekiston va jahon” mavzusida o‘tkazilib, unda talabalar milliytarbiya.uz platformasida joylashtirilgan kontentlar bilan tanishdilar. Darsning ikkinchi qismida esa talabalar uchun Vatanparvarlikni targ‘ib etuvchi motivatsion trening ham tashkil etildi.
Mazkur darsni universitetning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Farrux Akchaev olib bordi.
Ma’rifat darsi o‘zaro savol-javoblar, videokontentlar namoyishi bilan boshlandi. Ustoz talabalar bilan faol muloqotda bo‘lib, Vatanimizning xalqaro maydondagi nufuzi ortib borayotgani, jahon miqyosida Yangi O‘zbekiston tomonidan ilgari surilayotgan tashabbuslar va ularning ahamiyatini, O‘zbekiston Markaziy Osiyoning yuragi sifatidagi o‘rnini, mamlakatimiz Prezidenti olib borayotgan siyosatning ahamiyati haqida shuningdek, Shavkat Mirziyoyevning AQSHga qilgan tarixiy tashrifi hamda yangi xalqaro aeroportning ochilishi haqida qiziqarli ma’lumotlar berdi.
Talabalar dars davomida berilgan savollarga faol javob berib, mavzu yuzasidan o‘z fikr va mulohazalarini bildirishdi.

Educational lessons were held under the heading “Hour of the Future.”
Another educational session under the “Hour of the Future” column was held with the participation of students from the Faculty of History of Jizzakh State Pedagogical University.
The session was conducted on the theme “Uzbekistan and the World,” during which students familiarized themselves with content posted on the milliytarbiya.uz platform. In the second part of the session, a motivational training promoting patriotism was also organized for the students.
This session was led by the University’s First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work, Farrukh Akchaev.
The educational session began with interactive Q&A and video content presentations. The instructor actively communicated with the students, sharing interesting information about the growing international prestige of our Homeland, the significance of initiatives being advanced by New Uzbekistan on the world stage, Uzbekistan’s role as the heart of Central Asia, the importance of the policies pursued by our country’s President, Shavkat Mirziyoyev’s historic visit to the USA, and the opening of the new international airport.
Students actively answered questions posed during the session and expressed their own thoughts and opinions on the topic.