2026-yil 24-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida yoshlar bilan o‘tkazilgan ochiq muloqotda belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Respublika ishchi guruhi tomonidan Jizzax viloyatida o‘rganish va monitoring ishlari amalga oshirilmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi Sport vaziri maslahatchisi Sharif Mo‘minjonov boshchiligidagi ishchi guruhi dastlab Jizzax davlat pedagogiki universitetida bo‘lib, universitetda yaratilgan sharoitlar bilan tanishishdi.
Tashrif davomida talaba-yoshlar o‘rtasida o‘tkazilayotgan mini-futbol, voleybol va basketbol sport turlari bo‘yicha “Rektor kubogi” musobaqalari kuzatildi.

In order to ensure the implementation of the tasks defined during the open dialogue with youth held on February 24, 2026, chaired by the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, a working group from the Republic is carrying out study and monitoring activities in the Jizzakh region.
The working group, led by Advisor to the Minister of Sports of the Republic of Uzbekistan Sharif Mo’minjonov, first visited Jizzakh State Pedagogical University to familiarize themselves with the conditions created at the university.
During the visit, the “Rector’s Cup” competitions in the sports of mini-football, volleyball, and basketball, which are being held among students, were observed.