2026-yil 24-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida yoshlar bilan o‘tkazilgan ochiq muloqotda belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Respublika ishchi guruhi tomonidan Jizzax viloyatida o‘rganish va monitoring ishlari amalga oshirilmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi Sport vaziri maslahatchisi Sharif Mo‘minjonov boshchiligidagi ishchi guruhi dastlab Jizzax davlat pedagogiki universitetida bo‘lib, universitetda yaratilgan sharoitlar bilan tanishishdi.
Tashrif davomida talaba-yoshlar o‘rtasida o‘tkazilayotgan mini-futbol, voleybol va basketbol sport turlari bo‘yicha “Rektor kubogi” musobaqalari kuzatildi.

В целях обеспечения исполнения задач, определённых в ходе открытого диалога с молодёжью, проведённого 24 февраля 2026 года под председательством Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, Республиканской рабочей группой осуществляются изучение и мониторинг в Джизакской области.
Рабочая группа во главе с советником министра спорта Республики Узбекистан Шарифом Муминжоновым в первую очередь посетила Джизакский государственный педагогический университет, где ознакомилась с созданными условиями.
В ходе визита участники наблюдали за соревнованиями «Кубок ректора» по мини-футболу, волейболу и баскетболу, проходящими среди студенческой молодёжи.