Jizzax davlat pedagogika universiteti delegatsiyasi AQSHda bo‘lib o‘tayotgan xalqaro konferensiyada ishtirok etmoqda.
Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori Maqsudjon Abdullayevich Yuldashev  boshchiligidagi universitet delegatsiyasi AQSHning Georgia shtatida joylashgan University of Georgia universitetida o‘tkazilayotgan Georgia TESOL 2025 xalqaro konferensiyasida ishtirok etmoqda.
Mazkur nufuzli anjuman ingliz tilini xorijiy til sifatida o‘qitish (TESOL) sohasidagi ilg‘or yondashuvlar, innovatsion metodlar va global tajriba almashish masalalariga bag‘ishlangan bo‘lib, unda dunyoning turli mamlakatlaridan yetakchi mutaxassislar, til o‘qituvchilari va tadqiqotchilar qatnashmoqda.
Universitet delegatsiyasining konferensiyada ishtiroki Jizzax davlat pedagogika universitetining xalqaro hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlash, xorijiy tajribani o‘rganish hamda ta’lim jarayoniga zamonaviy pedagogik texnologiyalarni joriy etish yo‘lida muhim qadam bo‘ldi.
E’tiborli jihati shundaki, ushbu konferensiyada olingan bilim va ilg‘or tajribalar Jizzax davlat pedagogika unviyersiteti Filologiya fakulteti Ingliz tili yo‘nalishi o‘qituvchilarining kasbiy salohiyatini oshirish va ta’lim sifatini yaxshilashga zamin yaratadi.
Georgia TESOL (Teachers of English to Speakers of Other Languages) — ingliz tilini ikkinchi til sifatida o‘qitish bo‘yicha dunyodagi eng yirik xalqaro tashkilotlardan biri bo‘lib, ushbu yilgi anjuman “Building Bridges” shiori ostida o‘tmoqda.

Делегация Джизакского государственного педагогического университета принимает участие в международной конференции, проходящей в США.
Делегация университета во главе с ректором Джизакского государственного педагогического университета Максуджоном Абдуллаевичем Юлдашевым принимает участие в международной конференции Georgia TESOL 2025, проходящей в Университете Джорджии, расположенном в штате Джорджия, США.
Данная престижная конференция посвящена передовым подходам, инновационным методам и глобальному обмену опытом в области преподавания английского языка как иностранного (TESOL). В ней принимают участие ведущие специалисты, преподаватели языков и исследователи из различных стран мира.
Участие делегации университета в конференции стало важным шагом в направлении дальнейшего укрепления международных партнерских связей Джизакского государственного педагогического университета, изучения зарубежного опыта и внедрения современных педагогических технологий в образовательный процесс.
Примечательно, что знания и передовой опыт, полученные на этой конференции, создадут основу для повышения профессионального потенциала преподавателей английского языка филологического факультета Джизакского государственного педагогического университета и улучшения качества образования.
Georgia TESOL (Преподаватели английского языка как иностранного) — одна из крупнейших международных организаций в мире по обучению английскому языку как второму, и в этом году конференция проходит под девизом «Наведение мостов» («Building Bridges»).