Ochiq dars zamonaviy pedagogik yondashuvlar, interaktiv metodlar va kommunikativ ta’lim tamoyillari asosida olib borildi. Mashg‘ulot davomida o‘quvchilar bilan ingliz tilida muloqot, juftlik va guruhli ishlash, kreativ topshiriqlarni bajarish kabi faol usullar qo‘llanildi.
Tadbirni Prezident maktabi o‘qituvchilari JDPUning tegishli mas’ullari kuzatib bordilar.Ular darsning mazmuni, talabaning pedagogik mahorati va dars jarayonini boshqarish ko‘nikmalarini yuqori baholab, amaliyotchi talabalar uchun bunday tajribalar juda muhim ekanini ta’kidladilar.
Irkayeva Taxminaning ochiq darsi universitet talabalari uchun ham namunaviy tajriba bo‘lib, yosh pedagoglarning kasbiy kompetensiyasini rivojlantirish, Prezident maktablari bilan hamkorlikni mustahkamlashga xizmat qildi.
JDPU ta’lim sifatini oshirish, amaliyot jarayonlarini takomillashtirish va iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha izchil faoliyatini davom ettirmoqda.

Студент ДжГПУ провел открытый урок в Президентской школе города Джизака.
Студентка 4-го курса направления «Иностранный язык и литература» Джизакского государственного педагогического университета Иркаева Тахмина провела открытый урок в рамках практики в Президентской школе города Джизака.
Открытый урок проводился на основе современных педагогических подходов, интерактивных методов и принципов коммуникативного обучения. В ходе занятия применялись такие активные методы, как общение с учащимися на английском языке, работа в парах и группах, выполнение творческих заданий.
За мероприятием наблюдали преподаватели Президентской школы и соответствующие ответственные лица ДжГПУ. Они высоко оценили содержание урока, педагогическое мастерство студента и навыки управления учебным процессом, подчеркнув, что такой опыт очень важен для студентов-практикантов.
Открытый урок Тахмины Иркаевой стал образцовым опытом для студентов университета, способствовал развитию профессиональной компетенции молодых педагогов, укреплению сотрудничества с Президентскими школами.
ДжГПУ продолжает свою последовательную деятельность по повышению качества образования, совершенствованию практических процессов и поддержке талантливой молодежи.