Ochiq dars zamonaviy pedagogik yondashuvlar, interaktiv metodlar va kommunikativ ta’lim tamoyillari asosida olib borildi. Mashg‘ulot davomida o‘quvchilar bilan ingliz tilida muloqot, juftlik va guruhli ishlash, kreativ topshiriqlarni bajarish kabi faol usullar qo‘llanildi.
Tadbirni Prezident maktabi o‘qituvchilari JDPUning tegishli mas’ullari kuzatib bordilar.Ular darsning mazmuni, talabaning pedagogik mahorati va dars jarayonini boshqarish ko‘nikmalarini yuqori baholab, amaliyotchi talabalar uchun bunday tajribalar juda muhim ekanini ta’kidladilar.
Irkayeva Taxminaning ochiq darsi universitet talabalari uchun ham namunaviy tajriba bo‘lib, yosh pedagoglarning kasbiy kompetensiyasini rivojlantirish, Prezident maktablari bilan hamkorlikni mustahkamlashga xizmat qildi.
JDPU ta’lim sifatini oshirish, amaliyot jarayonlarini takomillashtirish va iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha izchil faoliyatini davom ettirmoqda.

Jizzakh State Pedagogical University student Taxmina Irkayeva, a 4th-year student of the Foreign Language and Literature program, organized an open lesson within the framework of her internship processes at a Presidential School in Jizzakh city.
The open lesson was conducted based on modern pedagogical approaches, interactive methods, and communicative teaching principles. During the session, active methods such as communication in English with students, pair and group work, and completing creative tasks were applied.
The event was observed by teachers from the Presidential School and relevant JSPU officials. They highly evaluated the lesson’s content, the student’s pedagogical skill, and classroom management abilities, emphasizing that such experiences are very important for student teachers.
Taxmina Irkayeva’s open lesson also served as an exemplary experience for university students, contributing to the development of young teachers’ professional competencies and strengthening cooperation with Presidential Schools.
JSPU continues its consistent activities to improve the quality of education, refine internship processes, and support talented youth.