Jizzax davlat pedagogika universiteti talabalari o‘rtasida an’anaviy tarzda o‘tkazib kelinayotgan “Besh tashabbus olimpiadasi”da tabiiy fanlar fakulteti yoshlari ham faol ishtirok etdilar.
Talabalar sportning turli yo‘nalishlarida bellashib, o‘zlarining bilim, mahorat va jamoaviy hamjihatligini namoyish etdilar. Olimpiada doirasida o‘tkazilgan musobaqalar yoshlarni sog‘lom turmush tarziga chorlash, ularda vatanparvarlik tuyg‘ularini mustahkamlash hamda do‘stlik va hamkorlik ruhini kuchaytirishga xizmat qildi.
Fakultet yoshlarining mazkur tadbirdagi ishtiroki ularning tashabbuskor, faol va ijtimoiy hayotda yetakchi bo‘lishga intilayotganini yaqqol ko‘rsatdi.

Студенты факультета естественных наук на «Олимпиаде пяти инициатив»
Студенты факультета естественных наук также приняли активное участие в традиционной «Олимпиаде пяти инициатив», которая регулярно проводится среди учащихся Джизакского государственного педагогического университета.
Студенты соревновались в различных видах спорта, демонстрируя свои знания, мастерство и командную сплоченность. Соревнования, проведенные в рамках Олимпиады, послужили призыву молодежи к здоровому образу жизни, укреплению их патриотических чувств и усилению духа дружбы и сотрудничества.
Участие молодёжи факультета в данном мероприятии ярко продемонстрировало их стремление быть инициативными, активными и лидерами в общественной жизни.