Maktab hududiga ko‘chatlar ekildi.
“Birinchi qo‘ng‘iroq” hamda “Kelajak soati” mustaqillik darslari yakunida Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori boshchiligidagi ustozlar jamoasi 45-umumta’lim maktabi hududiga mevali va manzarali ko‘chatlar o‘tqazishdi.
Ta’kidlash joiz, bugun maktab bog‘iga jami 20 dona ko‘chat olib kelindi. Maktab ustozlari va faxriylar ta’lim maskaniga qabul qilingan 16 nafar birinchi sinf o‘quvchilari nomidan ramziy ma’noda ko‘chat ekish ishlarini amalga oshirdilar.
Nihollar bog‘da barqaror o‘sib-ulg‘aygani singari, maktabga qadam qo‘ygan yosh avlod ham bilim va tarbiya olib, kamol topishiga ishonch bildirildi.

На территории школы были высажены саженцы
По окончании уроков независимости «Первый звонок» и «Час будущего» коллектив преподавателей во главе с ректором Джизакского государственного педагогического университета высадил фруктовые и декоративные саженцы на территории общеобразовательной школы №45.
Следует отметить, что сегодня в школьный сад было доставлено в общей сложности 20 саженцев. Учителя школы и ветераны символически провели посадку саженцев от имени 16 учеников первого класса, принятых в учебное заведение.
Была выражена уверенность, что молодое поколение, вступающее в школу, будет расти и развиваться, получая знания и воспитание, подобно тому, как саженцы устойчиво растут в саду.