JDPUda ingliz tilini o‘qitishning zamonaviy metodikasi mavzusida qiziqarli seminar trening o‘tkazildi
Xabaringiz bor 7 fevral kuni ingliz tili bo‘yicha mintaqaviy idoraning bosh mutaxassisi Kevin Makkoy va assitent Nargiza Nugmanova Jizzax davlat pedagogika universiteti va Jizzax Akses dasturiga tashrif buyurishdi. tashrif davomida Kevin Makkoy JDPU Xorijiy tillar fakulteti talabalari va ingliz tili o‘qituvchilari bilan ingliz tilini o‘qitishning zamonaviy metodikasi borasida qiziqarli seminar trening o‘tkazdi.
Treningdan so‘ng mehmonlar Xorijiy tillar fakultetining rahbariyati hamda kafedra mudirlari ishtirokida 2024-2025 o‘quv yilida JDPUga tashrif etilishi mo‘ljallanayotgan ingliz tili mutaxassisi borasida fikr-mulohazalar olib bordi. Kunning ikkinchi yarmida ular Access dasturining darslarida qatnashdilar.
Dastur mobaynida mehmonlar amalga oshirilgan ishlar, unda faoliyat yuritayotgan o‘qituvchilar bilan yaqindan tanishishdi, hamda dastur o‘quvchilarining ingliz tili salohiyatlarini suhbat va darslarni kuzatish orqali aniqlab olishdi.

An interesting seminar training was held at JSPU on the topic of modern methods of teaching English
As you know, on February 7, Kevin McCoy, the chief specialist of the regional English language office, and assistant Nargiza Nugmanova visited the Jizzakh State Pedagogical University and the Jizzakh Access program. During the visit, Kevin McCoy held an interesting seminar training with students of the Faculty of Foreign Languages of JSPU and English language teachers on modern methods of teaching English.
After the training, with the participation of the management of the Faculty of Foreign Languages and the heads of the department, the guests gave feedback on the English language specialist who is scheduled to visit JSPU in the 2024-2025 academic year. In the afternoon, they attended classes of the Access program.
During the program, the guests got to know the activities carried out, the teachers working in it, and determined the English language potential of the students of the program through conversations and observation of classes.