JDPUda ingliz tilini o‘qitishning zamonaviy metodikasi mavzusida qiziqarli seminar trening o‘tkazildi
Xabaringiz bor 7 fevral kuni ingliz tili bo‘yicha mintaqaviy idoraning bosh mutaxassisi Kevin Makkoy va assitent Nargiza Nugmanova Jizzax davlat pedagogika universiteti va Jizzax Akses dasturiga tashrif buyurishdi. tashrif davomida Kevin Makkoy JDPU Xorijiy tillar fakulteti talabalari va ingliz tili o‘qituvchilari bilan ingliz tilini o‘qitishning zamonaviy metodikasi borasida qiziqarli seminar trening o‘tkazdi.
Treningdan so‘ng mehmonlar Xorijiy tillar fakultetining rahbariyati hamda kafedra mudirlari ishtirokida 2024-2025 o‘quv yilida JDPUga tashrif etilishi mo‘ljallanayotgan ingliz tili mutaxassisi borasida fikr-mulohazalar olib bordi. Kunning ikkinchi yarmida ular Access dasturining darslarida qatnashdilar.
Dastur mobaynida mehmonlar amalga oshirilgan ishlar, unda faoliyat yuritayotgan o‘qituvchilar bilan yaqindan tanishishdi, hamda dastur o‘quvchilarining ingliz tili salohiyatlarini suhbat va darslarni kuzatish orqali aniqlab olishdi.

В ДжГПУ прошел интересный семинар-тренинг на тему современных методов преподавания английского языка
Как Вам известно, 7 февраля главный специалист регионального отделения английского языка Кевин Маккой и ассистент Наргиза Нугманова посетили Джизакский государственный педагогический университет и программа Jizzakh Access. В ходе визита Кевин Маккой провел интересный семинар-тренинг по современной методике преподавания английского языка со студентами факультета иностранных языков и преподавателями английского языка Джизакского государственного педагогического университета.
После тренинга при участии гостей, руководства факультета иностранных языков и заведующих кафедрой состоялось обсуждение о специалисте по английскому языку, который собирается посетить Джизакский государственный педагогический университет в 2024-2025 учебном году. Во второй половине дня они посетили занятия программы Akes.
В ходе программы гости ознакомились с проделанной работой и работающими в ней преподавателями, а также определили англоязычный потенциал студентов программы посредством собеседований и наблюдения за занятиями.