Xabaringiz bor, Jizzax davlat pedagogika universiteti shu yil o’zining 50 yillik yubileyini nishonlaydi. Shu munosabat bilan ijtimoiy tarmoqlardagi barcha rasmiy sahifalarimiz orqali JDPU arxividan, #Universitet50yoshda heshtegi ostida, tarixiy tasvirlarni ulashib boramiz.
Bugungi ilk suratlarda quyidagilarni ko’rishingiz mumkin:
▫️Jizzax davlat pedagogika instituti, matematika fakulteti professor o‘qituvchilari M. Sangirov, N. Soliyev, A. Kamolov, E. G‘aniyev, D. Botirov. 1978-yil.
▫️Jismoniy tarbiya va madaniyat fakultetining 1-qaldirg‘ochlari, professor o‘qituvchilar viloyat kross musobaqasi yakunida. 1977–1978-yillar.
▫️Oliygohning birinchi rektori professor Bozorboy O‘rinboyev yig‘ilganlarni yangi yil bayrami bilan tabriklamoqda. 1984-yil.

As you know, Jizzakh State Pedagogical University celebrates its 50th anniversary this year. In this regard, we share historical images from JSPU archives under the hashtag #University50yaersold through all our official pages on social networks.
In today’s first pictures, you can see:
▫️ Jizzakh State Pedagogical Institute, Faculty of Mathematics professors M. Sangirov, N. Soliyev, A. Kamolov, E. Ganiyev, D. Botirov. 1978.
▫️ The 1st swallows of the Faculty of Physical Education and Culture, professors and teachers at the end of the regional cross-country competition. 1977-1978 years.
▫️The first rector of the university, Professor Bozorboy Orinbayev, congratulates the gathered people on the New Year holiday. 1984.