Dastlab delegatsiya a’zolari — Rus tili test sinovlari markazining nazorat va kuzatuv faoliyati bo‘yicha direktor o‘rinbosari Maksim Dmitriyevich Voronov va bosh metodist Irina Yurevna Ilicheva JDPUda o‘tkazilgan rus tilidan chet tili sifatida o‘tkaziladigan test sinovlari tartibining SPbGU tomonidan belgilangan standartlarga mosligi, auditoriya fondi va uning texnik jihozlanganligi, ro‘yxatga olish kartochkalari asl nusxalari, javob blankalari, saqlanayotgan test materiallari, o‘tkazilgan sessiyalarning videoyozuvlari o‘rganildi.
Shundan so‘ng delegatsiya a’zolari bilan universitet rahbariyati o‘rtasida rasmiy uchrashuv o‘tkazildi.Uchrashuvda Sankt-Peterburg davlat universitet va JDPU o‘rtasidagi o‘zaro hamkorlikni kengaytirish qo‘shma ta’lim dasturlari, o‘qituvchilar almashinuvi, akademik mobillik dasturi doirasida
JDPU talabalari uchun yarim semestr yoki bir semestr davomida SPbGUda o‘qish imkoniyatlarini yaratish, ikki tomonlama o‘quv va ilmiy hamkorlikni kengaytirishga oid takliflar ko‘rib chiqish masalalari muhokama qilindi.
Tomonlar mazkur yo‘nalishlar bo‘yicha amaliy ishlarni boshlash, zarur hujjatlarni tayyorlash va kelgusida qo‘shma loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha kelishib oldilar.

Сначала члены делегации — заместитель директора по контролю и наблюдательной деятельности Центра тестирования по русскому языку Максим Дмитриевич Воронов и главный методист Ирина Юрьевна Ильичева — изучили в ДжГПУ соответствие порядка проведения тестирования по русскому языку как иностранному стандартам, установленным СПбГУ, аудиторный фонд и его техническое оснащение, оригиналы регистрационных карточек, бланки ответов, хранящиеся тестовые материалы, а также видеозаписи проведенных сессий.
Затем состоялась официальная встреча членов делегации с руководством университета. На встрече обсуждалось расширение сотрудничества между Санкт-Петербургским государственным университетом и ДжГПУ в рамках совместных образовательных программ, обмена преподавателями и программы академической мобильности.
Обсуждались вопросы создания возможностей для студентов ДжГПУ обучаться в СПбГУ в течение половины или целого семестра, а также рассмотрения предложений по расширению двустороннего образовательного и научного сотрудничества.
Стороны договорились начать практическую работу по указанным направлениям, подготовить необходимые документы и в дальнейшем осуществить совместные проекты.