Jizzax davlat pedagogika universitetida O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Bioorganik kimyo instituti laboratoriya mudiri, kimyo fanlari doktori, professor Matchanov Alimjon Davlatboyevich  ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
“Fizik-kimyoviy tadqiqot usullari va optik spektroskopiya” mavzusida bo‘lib o‘tgan ilmiy uchrashuvda tabiiy fanlar fakulteti Kimyo kafedrasi professor-o‘qituvchilari, magistrlari va doktorantlari ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida zamonaviy tadqiqot usullari, ilmiy izlanishlarni tashkil etish va spektroskopiyaning amaliyotdagi ahamiyati haqida atroflicha fikr almashildi.

A scientific meeting was held with Alimjon Matchanov.
A meeting was held at the university with the participation of Professor Matchanov Alimjon Davlatboyevich, Doctor of Chemical Sciences, Head of the Laboratory at the Institute of Bioorganic Chemistry of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan.
Professors, teachers, master’s students, and doctoral students of the “Chemistry” department of the Faculty of Natural Sciences participated in the scientific meeting on the topic “Physicochemical Research Methods and Optical Spectroscopy.”
During the meeting, detailed discussions were held on modern research methods, organization of scientific investigations, and the practical significance of spectroscopy.