Muloqot davomida ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasidagi hamkorlikni kengaytirish, qo‘shma ta’lim dasturlarini rivojlantirish hamda akademik aloqalarni mustahkamlash masalalari muhokama qilindi
Bugungi kunda tomonlar o‘rtasida MA TESOL magistratura yo‘nalishi bo‘yicha samarali hamkorlik yo‘lga qo‘yilgan. Uchrashuvda ushbu tajribani yangi yo‘nalishlar bilan boyitish va qo‘shma loyihalarni amalga oshirish istiqbollari ko‘rib chiqildi.
Shuningdek, mehmonlar universitetning ta’lim, ilmiy va innovatsion faoliyati bilan yaqindan tanishdilar. Tomonlar hamkorlikni yangi bosqichga olib chiqish va o‘zaro muloqotni izchil davom ettirishga kelishib oldilar.

Обсуждены перспективы международного сотрудничества
В Джизакском государственном педагогическом университете состоялась встреча с делегацией во главе с ректором Университета Вебстера в Ташкенте д-ром Jean Paul van Marissing.
В ходе диалога были обсуждены вопросы расширения сотрудничества между двумя высшими учебными заведениями, развития совместных образовательных программ и укрепления академических связей.
На сегодняшний день между сторонами налажено плодотворное сотрудничество по направлению магистратуры MA TESOL. На встрече были рассмотрены перспективы обогащения этого опыта новыми направлениями и реализации совместных проектов.
Гости также ознакомились с образовательной, научной и инновационной деятельностью университета. Стороны договорились вывести сотрудничество на новый уровень и последовательно продолжать взаимный диалог.