Kembrij universitetida o‘tkazilgan seminar xalqaro hamkorlik aloqalarini kengaytirishga xizmat qildi.
Avval xabar berganimizdek, joriy yilning 25–31-yanvar kunlari Buyuk Britaniyaning Kembrij universitetida Markaziy Osiyo oliy ta’lim muassasalari rahbarlari uchun xalqaro seminar bo‘lib o‘tmoqda.
Britaniya Kengashi tomonidan tashkil etilgan mazkur seminar doirasida oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida xalqaro hamkorlik aloqalarini rivojlantirish, tajriba almashish va qo‘shma loyihalarni amalga oshirish masalalari muhokama qilinmoqda.
Xususan, seminar doirasida Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori, professor Yuldashev Maksudjan Abdullayevich Qozog‘istondagi K. Jubanov nomidagi Oqto‘be mintaqaviy universiteti hamda Qirg‘iziston Respublikasining Bishkek musiqa-pedagogika instituti rektorlari bilan hamkorlik shartnomalarini imzoladi.
Ushbu xalqaro seminar Markaziy Osiyo davlatlari oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida o‘zaro hamkorlikni mustahkamlash, akademik aloqalarni kengaytirish hamda ta’lim sifatini oshirishga xizmat qilishi bilan ahamiyatlidir.

The seminar held at the University of Cambridge contributed to expanding international cooperation ties.
As previously reported, an international seminar for leaders of higher education institutions in Central Asia is taking place at the University of Cambridge, United Kingdom, from January 25 to 31 of this year.
Within the framework of this seminar organized by the British Council, discussions are being held on developing international cooperation ties between higher education institutions, exchanging experiences, and implementing joint projects.
In particular, within the seminar, the Rector of Jizzakh State Pedagogical University, Professor Maksudjan Abdullayevich Yuldashev, signed cooperation agreements with the rectors of K. Zhubanov Aktobe Regional University from Kazakhstan and the Bishkek Music-Pedagogical Institute of the Kyrgyz Republic.
This international seminar is significant as it serves to strengthen mutual cooperation among higher education institutions in Central Asian countries, expand academic ties, and improve the quality of education.