Jizzax davlat pedagogika universiteti “Registrator ofisi” faoliyati o‘rganildi.
“Raqamli O‘zbekiston-2030” doirasida davlat sektoriga kiruvchi xizmatlarning onlayn tarzda ko‘rsatilayotgani fuqarolarga juda katta yengillik yaratmoqda.
Xuddi shu qulaylik Jizzax davlat pedagogika universitetida faoliyat ko‘rsatayotgan Registrator ofisida ham mavjud. Respublikada birinchilardan bo‘lib tashkil etilgan Registrator ofisi universitet bosh binosida joylashgan bo‘lib, bugungi kunda 35 ta xizmat onlayn va oflayn tarzda ko‘rsatilyapti. Talabalar, ularning ota-onalari, professor-o‘qituvchilar hamda fuqarolar markazga murojaat qilib, oliy ta’limdagi jarayonlar bilan bog‘liq murojaatlariga javob olishlari mumkin.
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy ta’limni rivojlantirish tadqiqotlari markazi boshqarma boshlig‘i S.Tajibayev va mutaxassislaridan iborat ishchi guruhi yangi tuzilma uchun yaratilgan shart-sharoitlar, funksional vazifalar, ko‘rsatilayotgan xizmatlar, moddiy-texnik baza, xodimlarning kasbiy malakasi kabi jihatlar o‘rganildi.
O‘rganish natijalariga ko‘ra, “Registrator ofisi” faoliyatini takomillashtirish, talabalarga ko‘rsatilayotgan xizmatlar sifatini yanada oshirish bo‘yicha bir qator tavsiya va ko‘rsatmalar berildi.

Была изучена деятельность «Офиса регистратора» Джизакского государственного педагогического университета.
Предоставление услуг государственного сектора в онлайн-режиме в рамках «Цифрового Узбекистана-2030» создает большие удобства для граждан.
Такое же удобство имеется в офисе Регистратора, действующем в Джизакском государственном педагогическом университете. Офис Регистратора, один из первых в республике, расположен в главном здании университета, и на сегодняшний день 35 услуг предоставляются как онлайн, так и офлайн. Студенты, их родители, преподаватели и граждане могут обратиться в центр и получить ответы на свои обращения, связанные с процессами в высшем образовании.
Рабочая группа, состоящая из начальника управления Центра исследований развития высшего образования при Министерстве высшего образования, науки и инноваций С.Таджибаева и специалистов, изучила такие аспекты, как условия, созданные для новой структуры, функциональные обязанности, предоставляемые услуги, материально-техническая база, профессиональная квалификация сотрудников.
По результатам изучения был предоставлен ряд рекомендаций и указаний по совершенствованию деятельности «Офиса регистратора» и дальнейшему повышению качества услуг, оказываемых студентам.