Jizzax davlat pedagogika institutida “Ayollar spartakiada” musobaqalari bo‘lib o‘tmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 30 oktabrdagi “Sog‘lom turmush tarzini keng tadbiq etish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish chora-tabdirlari to‘g‘risida”gi PF-6099 sonli Farmoni hamda O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasining Jismoniy tarbiya va ommaviy sportni rivojlantirish Konsepsiyasida belgilangan  vazifalar, shuningdek, Jizzax viloyat kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi Kengashining “Viloyatda xotin-qizlar o‘rtasida sport turlari bo‘yicha “Ayollar spartakiada” musobaqalarini o‘tkazish to‘g‘risida”gi qarori ijrosini ta’minlash, jumladan, institutda faoliyat ko‘rsatayotgan xotin-qizlar o‘rtasida jismoniy tarbiya va sportning ommaviyligini oshirish, sport-sog‘lomlashtirish tadbirlari va sportning ommaviy turlariga keng jalb etish orqali ularning salomatligini muxofaza qilishga ko‘maklashish, institutda joriy etilgan “Sog‘lom turmush tarzi” Dasturini hayotga tadbiq etish, shuningdek, 8-mart Xotin-qizlar bayramini yuqori saviyada kutib olish va nishonlash maqsadida institut rahbariyati, institut kasaba uyushma qo‘mitasi, ma’naviy-ma’rifiy bo‘lim, xotin-qizlar qo‘mitasi, Sport tag‘ibotchisi, “Pedagog” sport klubi va boshqa hamkor tashkilotlar bilan hamkorlikda “Ayollar spartakiada”si sport musobaqalarini yuqori saviyada o‘tkazish belgilandi.
Musobaqa Nizomiga ko‘ra xodimalar sportning voleybol, shaxmat, shashka, stol tennisi,  stritbol, yengil atletika, darts (50 yoshdan kattalar uchun) turlari bo‘yicha bellashishmoqda. Sport musobaqalarini yuqori saviyada tashkil etish maqsadida jismoniy madaniyat fakulteti kafedralaridan musobaqalarni baholab boruvchi malakali hakamlar tarkibi shakllantirildi, 2021 yil 2-4 mart kunlariga rejalashtirilgan musobaqa natijalariga ko‘ra 1-,2-,3-o‘rin g‘oliblari hamda faol ishtirokchilarni turli nominatsiyalar bo‘yicha aniqlab, institut rahbariyati va kasaba uyushma qo‘mitasining diplomlari va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlash ko‘zda tutilgan.

“Women’s Spartakiad” competitions were held at Jizzakh State Pedagogical University
According to Decree № PD-6099 of the President of the Republic of Uzbekistan dated October 30, 2020 “On measures for the wide implementation of a healthy lifestyle and further development of mass sports” and the Physical education and mass sports of the Federation of Trade Unions of Uzbekistan, as well as the decision of the Council of the Jizzakh Regional Union of Trade Union Organizations “On holding “Women’s Spartakiad” sports competitions among women in the region”, “Women’s spartakiad” sports competitions are scheduled to be held at a high level in cooperation with the management of the institute, the trade union committee of the institute, the spiritual and educational department, the women’s committee, the sports promoter, the sports club “Pedagog” and other partner organizations in order to increase the popularization of physical education and sports among women working in the institute, help to protect their health through wide involvement in sports and health activities and popular types of sports, “Healthy lifestyle” introduced in the institute in order to implement the program, as well as to welcome and celebrate the March 8 Women’s Day at a high level.
According to the Regulations of the competition, employees competed in volleyball, chess, checkers, table tennis, streetball, athletics, darts (for those over 50 years old). In order to organize sports competitions at a high level, a team of qualified judges was formed from the departments of the Faculty of Physical Culture to evaluate the competitions. According to the results of the competition scheduled for March 2-4, 2021, the winners of the 1st, 2nd, 3rd places and active participants were planned to be awarded with diplomas and souvenirs from the management of the university and the trade union committee.