“8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni” munosabati bilan tantanali bayram tadbiri o‘tkazildi
8-mart xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati va xotin-qizlarga ehtirom belgisi sifatida universitet kasaba uyushmalari qo‘mitasi hamda rahbariyat tomonidan tantanali bayram tadbiri o‘tkazildi. Tadbirda universitet rektori  professor-o‘qituvchilar bilan  bir safda xizmat qilayotgan matonatli va latofatli xodimalar ham ishtirok etdi.
Tantanani universitet rektori Sh.Sharipov , mashaqqatli va shu bilan birga sharafli kasbda xizmat qilayotgan ayollarni bayram bilan qutlab, bir guruh faol xodimlarga bayram sovg‘alari va faxriy yorliqlarini topshirdi. Shuningdek,bayram arafasida ayollar o‘rtasida o‘tkazilgan sport musobaqalarida g‘olib bo‘lgan jamoalarga hamda faol ishtirokchilarga universitet kasaba uyushmasi hamda rahbariyat tomonidan tashkillashtirilgan qimmatbaho sovg‘alar  topshirildi.
– Onalarga, xotin-qizlarga bo‘lgan samimiy e’tiroflarini tinglar ekanman, tunlari beshikda yotgan bolasiga alla aytib kashta tikkan, “charchadim” demasdan bir etak bolaga ertak  o‘qib, ularning yuragiga ezgulik niholini qadagan o‘zbegim onalari ko‘z oldimga keldi. Millat farzandiga o‘qish, yozishni o‘rgatayotgan munis ustozlarimiz, jahon arenalarida g‘oliblikni qo‘lga kiritib, yurt bayrog‘ini ko‘kka ko‘tarayotgan talaba qizlarimiz,  qo‘lida kitob, ilm-fanda  ko‘plab yutuqlarga erishayotgan bo‘lajak olimalarimiz borligi g‘ururimni osmon qadar ko‘taradi.  Ayolning yuragi mehr-muhabbat va samimiyat tuyg‘ulari bilan jo‘shib turadi deyishadi. Men ishonaman, sizning yuragingizda jo‘sh urib turgan mana shu oliyjanob tuyg‘u bor ekan,  qay bir ishga kirishsangiz, g‘ayrat va shijoatingizni ila baxtga erishasiz. Ayoli baxtli, baxtiyor onalar ko‘p yurtning esa qaddi bukilmaydi, qadri to‘kilmaydi.   Qaddingiz bukilmasin, qadringiz to‘kilmasin aziz ayollar,-deydi universitet rektori Sh.Sharipov
Tantananing taqdirlash qismidan so‘ng, hush kayfiyatda badiiy qism davom ettirildi. She’r aytib, qo‘shiq kuylab, raqslarda xirom aylab, o‘zlari va hamkasblarini yanada xursand qilishdi.
Universitet badiiy jamoasi tomonidan an’anaga aylangan, har tadbir va bayramlarda kreativ yondashilib tayyorlanayotgan konsert dasturi bayram tuhfasi sifatida namoyish etilgan-da, barchaning kayfiyati maksimal darajaga ko‘tarildi. Bayramona kayfiyatni ular o‘zlari bilan hatto xonadonlariga olib ketishdi.
Noodatiy tarzda boshlangan tadbir so‘ngida barcha ayollarga gullar  musiqa sadolari ostida tarqatildi. Ularning ko‘zlaridagi quvonch va yuzlaridagi tabassumi tadbirning ijobiy kayfiyatda o‘tishiga zamin yaratdi.

A festive event was held in connection with “March 8 – International Women’s Day”.
In connection with March 8 International Women’s Day and as a sign of respect for women, the committee of trade unions of the university and the management held a festive event. The event was attended by the rector of the university and the hardworking and kind employees who serve together with professors and teachers.
Rector of the university Sh. Sharipov congratulated the women who serve in a hard and at the same time honorable profession with a holiday and presented holiday gifts and certificates of honor to a group of active employees. Also, on the eve of the holiday, valuable gifts organized by the university trade union and management were handed over to the winning teams and active participants in sports competitions held among women.
– When I listen to their sincere confessions to mothers and women, I imagine Uzbek mothers who told their children lying in the crib at night, read fairy tales to several children without saying “I’m tired”, and planted the seeds of goodness in their hearts. I am proud of our teachers who are teaching the children of the nation to read and write, of our female students who are winning in the world arenas and raising the flag of the country, with books in their hands, who are achieving many achievements in science. I am proud of our young scholars. They say that a woman’s heart overflows with feelings of love and sincerity. I believe that as long as you have this noble feeling burning in your heart, you will achieve happiness with your zeal and enthusiasm in any work you undertake. A country with a lot of happy women and happy mothers does not lose its value. Dear women, don’t lose your strength, don’t lose your dignity, says Rector of the university Sh. Sharipov
After the awarding part of the ceremony, the artistic part continued in a cheerful mood. They made themselves and their colleagues happy by reciting poetry, singing, dancing.
Although the concert program, which has become a tradition and is prepared creatively for every event and holiday, was presented as a holiday gift by the artistic team of the university, everyone’s mood was raised to the maximum level. They took the festive mood with them even to their homes.
At the end of the event, which started in an unusual way, flowers were distributed to all the women to the sound of music. The joy in their eyes and smiles on their faces created the basis for the positive mood of the event.