1-oktyabr – O‘qituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan stol tennisi musobaqasi o‘tkazildi
Jizzax davlat pedagogika universitetida O‘qituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan universitet rahbariyati va kasaba uyushma qo‘mitasi hamkorligida xodimlar o‘rtasida stol tennisi musobaqasi tashkil etildi. Ushbu sport tadbiri sog‘lom turmush tarzini keng targ‘ib qilish, jamoaviy birdamlikni mustahkamlash va xodimlar o‘rtasida do‘stona muhitni yanada rivojlantirishga xizmat qildi.
Musobaqa davomida erkaklar va ayollar o‘rtasida qizg‘in bellashuvlar bo‘lib o‘tdi va g‘oliblar aniqlandi.
Erkaklar o‘rtasida:
1-o‘rin — Baratov Nasriddin (Pedagogika-psixologiya va inklyuziv ta’lim fakulteti)
2-o‘rin — Turdiboev Sanjar (Aniq fanlar fakulteti)
3-o‘rin — G‘aniev Orif (Maktabgacha va boshlang‘ich ta’lim fakulteti)
Ayollar o‘rtasida:
1-o‘rin — Turopova Shohsanam (Jismoniy tarbiya va sport fakulteti)
2-o‘r in— Abdula­kimova Refede (Pedagogika-psixologiya va inklyuziv ta’lim fakulteti)
3-o‘rin — Babayeva Anjela (Filologiya fakulteti)
Musobaqa yakunida barcha g‘olib va ishtirokchilar universitet rahbariyati tomonidan tabriklandi.  Jizzax davlat pedagogika universiteti bunday tashabbuslarni doimiy ravishda qo‘llab-quvvatlab kelmoqda. Bu kabi tadbirlar xodimlarning sog‘lom turmush tarziga bo‘lgan e’tiborini yanada oshirish, sport orqali do‘stona hamkorlikni rivojlantirish hamda mehnat jamoasida ijobiy muhitni kuchaytirishga xizmat qiladi.

В честь 1 октября — Дня учителей и наставников состоялись соревнования по настольному теннису
В Джизакском государственном педагогическом университете по случаю Дня учителей и наставников руководством университета совместно с профсоюзным комитетом был организован турнир по настольному теннису среди сотрудников. Это спортивное мероприятие способствовало широкой пропаганде здорового образа жизни, укреплению коллективной сплоченности и дальнейшему развитию дружеской атмосферы в коллективе.
В ходе соревнований прошли напряженные состязания между мужчинами и женщинами, и были определены победители.
Среди мужчин:
1 место — Баратов Насриддин (факультет педагогики-психологии и инклюзивного образования)
2 место — Турдибоев Санжар (факультет точных наук)
3 место — Ганиев Ориф (факультет дошкольного и начального образования)
Среди женщин:
1-е место — Туропова Шохсанам (факультет физического воспитания и спорта)
2-е место — Абдулакимова Рефеде (факультет педагогики-психологии и инклюзивного образования)
3-е место — Бабаева Анжела (факультет филологии)
По завершении соревнования все победители и участники были поздравлены руководством университета. Джизакский государственный педагогический университет постоянно поддерживает подобные инициативы. Такие мероприятия способствуют дальнейшему повышению внимания сотрудников к здоровому образу жизни, развитию дружеского сотрудничества через спорт и укреплению позитивной атмосферы в трудовом коллективе.