1-oktyabr – O‘qituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan stol tennisi musobaqasi o‘tkazildi
Jizzax davlat pedagogika universitetida O‘qituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan universitet rahbariyati va kasaba uyushma qo‘mitasi hamkorligida xodimlar o‘rtasida stol tennisi musobaqasi tashkil etildi. Ushbu sport tadbiri sog‘lom turmush tarzini keng targ‘ib qilish, jamoaviy birdamlikni mustahkamlash va xodimlar o‘rtasida do‘stona muhitni yanada rivojlantirishga xizmat qildi.
Musobaqa davomida erkaklar va ayollar o‘rtasida qizg‘in bellashuvlar bo‘lib o‘tdi va g‘oliblar aniqlandi.
Erkaklar o‘rtasida:
1-o‘rin — Baratov Nasriddin (Pedagogika-psixologiya va inklyuziv ta’lim fakulteti)
2-o‘rin — Turdiboev Sanjar (Aniq fanlar fakulteti)
3-o‘rin — G‘aniev Orif (Maktabgacha va boshlang‘ich ta’lim fakulteti)
Ayollar o‘rtasida:
1-o‘rin — Turopova Shohsanam (Jismoniy tarbiya va sport fakulteti)
2-o‘r in— Abdula­kimova Refede (Pedagogika-psixologiya va inklyuziv ta’lim fakulteti)
3-o‘rin — Babayeva Anjela (Filologiya fakulteti)
Musobaqa yakunida barcha g‘olib va ishtirokchilar universitet rahbariyati tomonidan tabriklandi.  Jizzax davlat pedagogika universiteti bunday tashabbuslarni doimiy ravishda qo‘llab-quvvatlab kelmoqda. Bu kabi tadbirlar xodimlarning sog‘lom turmush tarziga bo‘lgan e’tiborini yanada oshirish, sport orqali do‘stona hamkorlikni rivojlantirish hamda mehnat jamoasida ijobiy muhitni kuchaytirishga xizmat qiladi.

On the occasion of October 1 – Teachers and Mentors Day, a table tennis tournament was held.
At Jizzakh State Pedagogical University, on the occasion of Teachers and Mentors Day, a table tennis tournament was organized among staff members in cooperation with the university administration and the trade union committee. This sporting event served to widely promote a healthy lifestyle, strengthen team solidarity, and further develop a friendly atmosphere among the staff.
During the tournament, intense matches were held among men and women, and the winners were determined..
Among men
1st place — Baratov Nasriddin (Faculty of Pedagogy, Psychology and Inclusive Education)
2nd place — Turdiboev Sanjar (Faculty of Exact Sciences)
3rd place — G‘aniev Orif (Faculty of Preschool and Primary Education)
Among women
1st place — Turopova Shohsanam (Faculty of Physical Education and Sports)
2nd place — Abdulkhamova Refede (Faculty of Pedagogy, Psychology and Inclusive Education)
3rd place — Babayeva Anjela (Faculty of Philology)
At the conclusion of the tournament, all winners and participants were congratulated by the university administration. Jizzakh State Pedagogical University consistently supports such initiatives. Events of this kind serve to further increase staff attention to a healthy lifestyle, promote friendly cooperation through sports, and strengthen a positive atmosphere within the workplace community.