“Yangi O‘zbekiston-yoshlarga yangi imkoniyatlar”
Uchrashuvni Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori G‘.O‘.Qodirov ochib berdi. U yoshlarning siyosatdagi o‘rni, ilm olish jarayonida siyosiy savodxonligi va bilimlarini oshirib borishlari lozimligi xususida ta’kidladi.
Xalq deputatlari Jizzax viloyati Kengashi raisi Shukurov Parda Shukurovich uchrashuvga taklif etilgan talabalarga mehnat faoliyati, davlat rahbarining Yoshlarga oid islohotlari haqida so‘z yuritdi. Shu bilan birga, oliygohda yosh siyosatchilar guruhini shakllantirish etish taklifi bildirdi.
Savol-javoblarga boy o‘tgan tadbir so‘ngida O‘zbekiston respublikasi prezidentining “Pedagog kadrlar tayyorlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” farmonining ahamiyati, Chet tillarini o‘rganishda talabalarga yaratilayotgan imkoniyatlar haqida ma’lumot va tushunchalar berildi.

“New Uzbekistan – new opportunities for youth”
The meeting was opened by Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations G.O. Kadyrov. He emphasized the role of young people in politics and the need to improve their political literacy and knowledge in the process of obtaining education.
The Chairman of the Jizzakh Regional Council of People’s Deputies, Shukurov Parda Shukurovich, spoke to the students invited to the meeting about their work activities and the reforms of the head of state regarding youth. At the same time, he proposed forming a group of young politicians at the university.
At the end of the event, which was full of questions and answers, information and understanding were provided about the importance of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan “On measures to further improve the system of teacher training” and the opportunities created for students in learning foreign languages.