“Yangi O‘zbekiston-yoshlarga yangi imkoniyatlar”
Uchrashuvni Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori G‘.O‘.Qodirov ochib berdi. U yoshlarning siyosatdagi o‘rni, ilm olish jarayonida siyosiy savodxonligi va bilimlarini oshirib borishlari lozimligi xususida ta’kidladi.
Xalq deputatlari Jizzax viloyati Kengashi raisi Shukurov Parda Shukurovich uchrashuvga taklif etilgan talabalarga mehnat faoliyati, davlat rahbarining Yoshlarga oid islohotlari haqida so‘z yuritdi. Shu bilan birga, oliygohda yosh siyosatchilar guruhini shakllantirish etish taklifi bildirdi.
Savol-javoblarga boy o‘tgan tadbir so‘ngida O‘zbekiston respublikasi prezidentining “Pedagog kadrlar tayyorlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” farmonining ahamiyati, Chet tillarini o‘rganishda talabalarga yaratilayotgan imkoniyatlar haqida ma’lumot va tushunchalar berildi.

«Новый Узбекистан — новые возможности для молодежи»
Встречу открыл проректор по научной работе и инновациям Г.У.Кадыров. Он подчеркнул роль молодежи в политике, необходимость повышения политической грамотности и знаний в процессе обучения.
Председатель Джизакского областного Кенгаша народных депутатов Шукуров Парда Шукурович рассказал приглашенным на встречу студентам о трудовой деятельности, молодежных реформах главы государства. Кроме того, он предложил сформировать в университете группу молодых политиков.
В завершение мероприятия, насыщенного вопросами и ответами, была представлена информация и разъяснения о значении Указа Президента Республики Узбекистан «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы подготовки педагогических кадров», а также о возможностях, создаваемых для студентов при изучении иностранных языков.