“Volontyorlar klubi” jamoasi Zomin tumanida bo‘lib qaytishdi.
“Biz birmiz va birgalikda kuchmiz” shoiri ostida o‘tkazilgan xayriya tadbirlarining navbatdagisi Zomin tumani “Achchi” MFY xududida olib borildi.
Universitetning Pedagogika va psixologiya fakulteti 4-kurs talabalaridan iborat 15 nafar ko‘ngillilardan iborat guruh tashrifni “Achchi” MFY maxalla fuqarolariga “Oila farovonligi – yurt farovonligi” mavzusida psixologik trening bilan boshladi. Savol-javob, debat va bahs-munozara asosida o‘tkazilgan psixolgik trening aholiga ruhiy tetiklik, hayotga ijobiy munosabat, oilada o‘zaro tushunishni mustahkamlash, farzand tarbiyasidagi xatoliklarni to‘g‘rilash kabi qator masalalarni o‘z ichiga qamrab oldi. Shundan so‘ng volontyor talabalar rahbarlari A.Qayumov hamkorligida  mazkur hududda joylashgan 4- hamda 46-umumta’lim maktablarida yuqori sinf o‘quvchilariga ma’naviy-ma’rifiy mazmundagi tarbiyaviy tadbirlar va o‘quv mashg‘ulotlari olib borishdi.

The team of “Volunteers Club” returned to Zomin district.
The next of the charity events organized by the poet “We are one and together we are strong” was held in “Achchi” neighborhood of Zomin district.
A group of 15 volunteers consisting of 4th-year students of the Faculty of Pedagogy and Psychology of the University started the visit with psychological training for the residents of “Achchi” neighborhood on the topic “Family welfare – country welfare”. The psychological training conducted on the basis of questions and answers, debates and discussions covered a number of issues such as mental refreshment, positive attitude to life, strengthening mutual understanding in the family, and correcting mistakes in child upbringing. After that, in cooperation with A. Qayumov, volunteer student leaders conducted spiritual and educational activities and educational activities for high school students in the 4th and 46th general schools located in this area.