“Volontyorlar klubi” jamoasi Zomin tumanida bo‘lib qaytishdi.
“Biz birmiz va birgalikda kuchmiz” shoiri ostida o‘tkazilgan xayriya tadbirlarining navbatdagisi Zomin tumani “Achchi” MFY xududida olib borildi.
Universitetning Pedagogika va psixologiya fakulteti 4-kurs talabalaridan iborat 15 nafar ko‘ngillilardan iborat guruh tashrifni “Achchi” MFY maxalla fuqarolariga “Oila farovonligi – yurt farovonligi” mavzusida psixologik trening bilan boshladi. Savol-javob, debat va bahs-munozara asosida o‘tkazilgan psixolgik trening aholiga ruhiy tetiklik, hayotga ijobiy munosabat, oilada o‘zaro tushunishni mustahkamlash, farzand tarbiyasidagi xatoliklarni to‘g‘rilash kabi qator masalalarni o‘z ichiga qamrab oldi. Shundan so‘ng volontyor talabalar rahbarlari A.Qayumov hamkorligida  mazkur hududda joylashgan 4- hamda 46-umumta’lim maktablarida yuqori sinf o‘quvchilariga ma’naviy-ma’rifiy mazmundagi tarbiyaviy tadbirlar va o‘quv mashg‘ulotlari olib borishdi.

Команда «Клуба волонтеров» вернулась из Зааминского района
Очередная благотворительная акция поэта «Мы едины и вместе мы сила» прошла на территории МСГ «Аччи» Зааминского района.
Группа волонтеров в количестве 15 человек, состоящая из студентов 4 курса факультета педагогики и психологии университета, начала визит с психологического тренинга для жителей махалли «Аччи» на тему «Благополучие семьи – благополучие страны».
Психологический тренинг, проведенный на основе вопросов и ответов, дебатов и дискуссий, охватывал ряд вопросов, таких как освежение ума, позитивное отношение к жизни, укрепление взаимопонимания в семье, исправление ошибок в воспитании детей. После этого в сотрудничестве с А.Каюмовым студенческие лидеры-добровольцы провели духовно-просветительскую работу и образовательные мероприятия для старшеклассников в 4-й и 46-й общеобразовательных школах, расположенных на данной территории.