Ustozga hurmat, avlodga ibrat: Usmonov Abdujabbor Norbo‘tayevich 70 yoshda.
Ta’lim arbobining umri – na faqat o‘zi bosib o‘tgan yo‘l, balki minglab shogirdlar qalbida qolgan nurli izdir. Ana shunday ziyoli insonlardan biri, ta’lim fidoyisi, yuzlab ustozlar ustozi, Boshlang‘ich ta’lim metodikasi kafedrasi dotsenti Usmonov Abdujabbor Norbo‘tayevich joriy yilda hayotning nurli 70 bahoriga qadam qo‘ydi.
Ushbu muborak sana munosabati bilan Jizzax davlat pedagogika universiteti Madaniyat saroyida tantanali tadbir tashkil etildi. Tadbirda ustozning yaqinlari, hamkasblari, ilmiy va hayotiy yo‘ldoshlari, shogirdlari va talabalar qatnashdi. Ularning yuz-ko‘zlarida iftixor, qalbida esa samimiy hurmat yotardi.
Tadbirni Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori, muhtaram Shavkat Sharipov ochib berdi. U o‘z nutqida Abdujabbor aka singari fidoyi ustozlarning jamiyatdagi beqiyos o‘rni, ilm va ma’rifat yo‘lidagi xizmatlarini katta e’tirof bilan ta’kidladi: “Usmonov Abdujabbor Norbo‘tayevich – nafaqat ta’lim sohasi, balki ma’naviyatimiz taraqqiyotiga ham munosib hissa qo‘shgan arbob. U kishining hayot yo‘li – har bir ustoz uchun ibrat maktabi. Bugungi tadbir esa hurmat va e’tirof bayrami!”
Tadbir davomida ustozning mehnat faoliyati, ilmiy ishlari, kamtarona hayot tarzi va shogirdlariga ko‘rsatgan samimiy tarbiyasi haqida esdaliklar aytildi. Samimiy tabriklar, shukronalik so‘zlari, gullar va esdalik sovg‘alar tadbirga yanada shukuh bag‘ishladi.
70 yosh – inson kamolining yuksak pallasi. Abdujabbor aka bu yuksak marrani faxr bilan qarshi olmoqda. Universitet jamoasi ustozni bu muborak sana bilan chin qalbdan tabriklaydi. Ustozga sihat-salomatlik, xotirjam hayot va ilmiy faoliyatida yangi muvaffaqiyatlar tilaymiz.

Уважение к учителю, пример для поколений: Усманову Абдужаббору Норбутаевичу 70 лет
Жизнь деятеля образования — это не только пройденный им путь, но и светлый след, оставленный в сердцах тысяч учеников. Один из таких интеллектуалов, преданный делу просвещения, наставник сотен учителей, доцент кафедры методики начального образования Усманов Абдуджаббор Норбутаевич в этом году вступил в светлую 70-ю весну жизни.
В связи с этой знаменательной датой во Дворце культуры Джизакского государственного педагогического университета состоялось торжественное мероприятие. В мероприятии приняли участие родственники, коллеги, научные и жизненные спутники, ученики и студенты. На их лицах читалась гордость, а в сердцах — искреннее уважение.
Мероприятие открыл ректор Джизакского государственного педагогического университета, уважаемый Шавкат Шарипов. В своем выступлении он с большим признанием отметил несравненную роль таких преданных своему делу учителей, как Абдужаббор ака, в обществе, их заслуги на пути науки и просвещения: «Усмонов Абдужаббор Норбутаевич — деятель, внесший достойный вклад не только в сферу образования, но и в развитие нашей духовности. Его жизненный путь — школа примера для каждого учителя. Сегодняшнее мероприятие — это праздник уважения и признания!»
В ходе мероприятия были озвучены воспоминания о трудовой деятельности учителя, его научных работах, скромном образе жизни и искреннем воспитании, которое он давал своим ученикам. Искренние поздравления, слова благодарности, цветы и памятные подарки придали мероприятию еще большую торжественность.
70 лет — это наивысший период человеческого совершенства. Абдужаббор ака с гордостью встречает этот важный рубеж. Коллектив университета от всего сердца поздравляет наставника с этой знаменательной датой. Желаем учителю крепкого здоровья, спокойной жизни и новых успехов в научной деятельности.