Universiada-2024: belbog‘li kurash musoboqalari Jizzaxda bo‘lib o‘tmoqda.
Mamlakatimiz oliy o‘quv yurtlari talabalari o‘rtasida o‘tkazilib kelinayotgan Universiada sport o‘yinlari yoshlar orasida jismoniy tarbiya va sportni ommalashtirish, talabalarning sport turlariga bo‘lgan qiziqishi ortishiga, qolaversa, iste’dodli talaba-yoshlar saralanib, ularning katta sport sari dadil qadam tashlashida muhim vosita bo‘lib xizmat qilmoqda.
Universiada sport o‘yinlari dasturidan joy olgan belbog‘li kurash musobaqalari Jizzax viloyat yakka kurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabida o‘tkazilmoqda.
Musobaqada jami 12 ta viloyatdan 100 ga yaqin kurashchilar g‘oliblik uchun kurashmoqda. Bellashuvlar yakuniga yetgach, g‘olib va sovrindorlarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tadi. Bu haqida rasmiy sahifalarimizda ma’lumotlar berib boramiz.

Универсиада-2024: соревнования по борьбе на поясах проходят в Джизаке
Универсиада — спортивные соревнования, проводимые среди студентов высших учебных заведений нашей страны, служат важным инструментом популяризации физической культуры и спорта среди молодежи, повышения интереса студентов к различным видам спорта, а также отбора одаренных студентов и их уверенного продвижения к большому спорту.
Соревнования по борьбе на поясах, включенные в программу спортивных игр Универсиады, проходят в Джизакской областной специализированной спортивной школе по видам единоборств.
В соревнованиях за победу борются около 100 спортсменов из 12 областей, города Ташкента и Республики Каракалпакстан. По окончании соревнований состоится церемония награждения победителей и призеров. Мы будем предоставлять информацию об этом на наших официальных страницах.