“To‘maris izdoshlari” sport musobaqalarining hududiy bosqichi o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida viloyatdagi oliy ta’lim muassasalari talaba-qizlari o‘rtasida “To‘maris izdoshlari” sport musobaqalarining hududiy bosqichi tashkil etildi.
Mazkur tadbir talaba-yoshlarning ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish, ularni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash hamda sog‘lom turmush tarzini keng targ‘ib etish maqsadida o‘tkazildi.
Musobaqa doirasida ishtirokchilar quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha o‘z mahoratlarini namoyon etdilar: — jamoani tanishtirish; — sport mahorati (chaqqonlik va epchillik sinovlari); — birinchi tibbiy yordam ko‘rsatish; — velosipedda uchish.
Tadbir nafaqat sport va bilimlar bellashuvi, balki talaba-qizlarning irodasi, jasorati hamda jamoaviy hamjihatligini namoyon etgan muhim ma’naviy-ma’rifiy loyiha sifatida ishtirokchilarda katta taassurot qoldirdi.
Musobaqa yakunlariga ko‘ra: 🥇 Jizzax davlat pedagogika universiteti — 1-o‘rin 🥈 O‘zbekiston Milliy universiteti Jizzax filiali — 2-o‘rin 🥉 Jizzax politexnika instituti — 3-o‘rin

Прошёл региональный этап спортивных соревнований «Последовательницы Томирис»
В Джизакском государственном педагогическом университете прошёл региональный этап спортивных соревнований «Последовательницы Томирис» среди студенток высших учебных заведений области.
Данное мероприятие было проведено в целях повышения общественно-политической активности студенческой молодежи, воспитания их в духе патриотизма и широкой пропаганды здорового образа жизни.
В рамках соревнований участники продемонстрировали свои навыки в следующих дисциплинах: — представление команды; — спортивное мастерство (испытания на ловкость и сноровку); — оказание первой медицинской помощи; — езда на велосипеде.
Мероприятие оставило у участниц большое впечатление не только как состязание в спорте и знаниях, но и как важный духовно-просветительский проект, продемонстрировавший волю, отвагу и командную сплочённость студенток.
По итогам соревнований: 🥇 Джизакский государственный педагогический университет — 1-е место 🥈 Джизакский филиал Национального университета Узбекистана — 2-е место 🥉 Джизакский политехнический институт — 3-е место