“To‘maris izdoshlari” sport musobaqalarining hududiy bosqichi o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida viloyatdagi oliy ta’lim muassasalari talaba-qizlari o‘rtasida “To‘maris izdoshlari” sport musobaqalarining hududiy bosqichi tashkil etildi.
Mazkur tadbir talaba-yoshlarning ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish, ularni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash hamda sog‘lom turmush tarzini keng targ‘ib etish maqsadida o‘tkazildi.
Musobaqa doirasida ishtirokchilar quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha o‘z mahoratlarini namoyon etdilar: — jamoani tanishtirish; — sport mahorati (chaqqonlik va epchillik sinovlari); — birinchi tibbiy yordam ko‘rsatish; — velosipedda uchish.
Tadbir nafaqat sport va bilimlar bellashuvi, balki talaba-qizlarning irodasi, jasorati hamda jamoaviy hamjihatligini namoyon etgan muhim ma’naviy-ma’rifiy loyiha sifatida ishtirokchilarda katta taassurot qoldirdi.
Musobaqa yakunlariga ko‘ra: 🥇 Jizzax davlat pedagogika universiteti — 1-o‘rin 🥈 O‘zbekiston Milliy universiteti Jizzax filiali — 2-o‘rin 🥉 Jizzax politexnika instituti — 3-o‘rin

The regional stage of the “Followers of Tomyris” sports competitions was held.
The regional stage of the “Tomaris Followers” sports competitions was organized at Jizzakh State Pedagogical University among female students of higher education institutions in the region.
This event was held to increase the socio-political activity of young students, nurture them in a spirit of patriotism, and widely promote a healthy lifestyle.
Within the framework of the competition, participants demonstrated their skills in the following areas: — team introduction; — athletic skills (agility and dexterity tests); — providing first aid; — cycling.
The event left a great impression on the participants not only as a competition of sports and knowledge, but also as an important spiritual-educational project that demonstrated the will, courage, and team solidarity of female students.
According to the results of the competition: 🥇 Jizzakh State Pedagogical University — 1st place 🥈 National University of Uzbekistan, Jizzakh branch — 2nd place 🥉 Jizzakh Polytechnic Institute — 3rd place