“TA`LIMDA XORIJIY TAJRIBALARNI QO`LLASH IMKONIYATLARI XALQARO KONFERENSIYA”
“JIZZAKH INTERNATIONAL SCHOOL” xususiy maktabida  XORIJIY TILLAR FAKULTETI INGLIZ TILI O`QITISH METODIKASI KAFEDRASI bilan hamkorlikda “Ta`limda xorijiy tajribalarni qo`llash imkoniyatlari” mavzusida  viloyat maktab o`qituvchilari uchun xalqaro konferensiya bo‘lib o‘tdi.  Konferensiyani “Jizzakh International School” xususiy maktabi direktori, Xorijiy tillar fakulteti Ingliz tili o`qitish metodikasi kafedrasi katta o`qituvchisi F.Abdullayeva hamda kafedra mudiri A.Jabborova  ochib berdi. Ular o`z nutqida har bir tilning millat taraqqiyotida tutgan o`rni, Jizzax davlat pedagogika universitetining xalqaro hamkorlik aloqalari, kelgusidagi rejalar va istiqbollar xorijiy tillarini chuqur oʼrganish oʼquvchi-yoshlarning zamonaviy bilimga ega boʼlishi va professional koʼnikmalarni egallashining asosiy omili va sharti ekanligi haqida to`xtalib o`tdi.
Shundan so‘ng mavzu yuzasidan Jizzax davlat pedagogika universiteti Xorijiy tillar tillar fakulteti, Ingliz tili o`qitish metodikasi kafedrasi professor o`qituvchilari A.Jabborova, D.Safarova, M.Djurayeva, H.Botirova va S.G`iyosovalar ma’ruza qildilar.
Konferensiya so‘nggida, taqdim etilgan ma`ruzalar asosida ta`limda xorijiy tajribalarni qo`llash, XXI asrda tilni o‘qitish va o‘rganishning ko‘nikmalari, metodlari va psixologik asoslarini o‘rganish asosida yo`l xaritasi ishlab chiqish va bosqichma-bosqich amalga oshirish yuzasidan takliflar bildirildi.

МЕЖДУНАРОДНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ «ВОЗМОЖНОСТИ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ЗАРУБЕЖНОГО ОПЫТА В ОБРАЗОВАНИИ»
В частной школе «JIZZAK INTERNATIONAL SCHOOL» cовместно с КАФЕДОЙ МЕТОДОЛОГИИ ОБУЧЕНИЯ АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ ФАКУЛЬТЕТА ИНОСТРАННЫХ ЯЗЫКОВ была проведена международная конференция для учителей региональных школ на тему «Возможности применения зарубежного опыта в образовании».Конференцию открыли директор частной школы «Jizzakh International School», старший преподаватель кафедры методики преподавания английского языка факультета иностранных языков Ф.Абдуллаева и заведующая кафедрой А.Джабборова. В своем выступлении они рассказали о роли каждого языка в развитии нации, связях международного сотрудничества Джизакского государственного педагогического университета, дальнейших планах и перспективах, а также о том, что углубленное изучение иностранных языков является основным фактором и условием приобретения студентами современных знаний и приобретения профессиональных навыков.
После этого с лекцией выступили профессора-преподаватели кафедры методики преподавания английского языка Джизакского государственного педагогического университета факультета иностранных языков и языков Д.Сафарова, М.Джураева, Х.Ботирова и С.Гиёсова.
В завершение конференции на основе представленных лекций, на основе применения зарубежного опыта в образовании, изучение навыков, методов и психологических основ преподавания и изучения языков в XXI веке были внесены предложения по разработке дорожной карты и поэтапной реализации.