“TA`LIMDA XORIJIY TAJRIBALARNI QO`LLASH IMKONIYATLARI XALQARO KONFERENSIYA”
“JIZZAKH INTERNATIONAL SCHOOL” xususiy maktabida  XORIJIY TILLAR FAKULTETI INGLIZ TILI O`QITISH METODIKASI KAFEDRASI bilan hamkorlikda “Ta`limda xorijiy tajribalarni qo`llash imkoniyatlari” mavzusida  viloyat maktab o`qituvchilari uchun xalqaro konferensiya bo‘lib o‘tdi.  Konferensiyani “Jizzakh International School” xususiy maktabi direktori, Xorijiy tillar fakulteti Ingliz tili o`qitish metodikasi kafedrasi katta o`qituvchisi F.Abdullayeva hamda kafedra mudiri A.Jabborova  ochib berdi. Ular o`z nutqida har bir tilning millat taraqqiyotida tutgan o`rni, Jizzax davlat pedagogika universitetining xalqaro hamkorlik aloqalari, kelgusidagi rejalar va istiqbollar xorijiy tillarini chuqur oʼrganish oʼquvchi-yoshlarning zamonaviy bilimga ega boʼlishi va professional koʼnikmalarni egallashining asosiy omili va sharti ekanligi haqida to`xtalib o`tdi.
Shundan so‘ng mavzu yuzasidan Jizzax davlat pedagogika universiteti Xorijiy tillar tillar fakulteti, Ingliz tili o`qitish metodikasi kafedrasi professor o`qituvchilari A.Jabborova, D.Safarova, M.Djurayeva, H.Botirova va S.G`iyosovalar ma’ruza qildilar.
Konferensiya so‘nggida, taqdim etilgan ma`ruzalar asosida ta`limda xorijiy tajribalarni qo`llash, XXI asrda tilni o‘qitish va o‘rganishning ko‘nikmalari, metodlari va psixologik asoslarini o‘rganish asosida yo`l xaritasi ishlab chiqish va bosqichma-bosqich amalga oshirish yuzasidan takliflar bildirildi.

“INTERNATIONAL CONFERENCE ON POSSIBILITIES OF USING FOREIGN EXPERIENCES IN EDUCATION”
In cooperation with the DEPARTMENT OF ENGLISH LANGUAGE TEACHING METHODOLOGY OF THE FACULTY OF FOREIGN LANGUAGES at the private school “JIZZAKH INTERNATIONAL SCHOOL”, an international conference for regional school teachers was held on the topic “Possibilities of applying foreign experiences in education”. The conference was opened by the director of the private school “Jizzakh International School”, the senior teacher of the Department of English Language Teaching Methodology of the Faculty of Foreign Languages F. Abdullayeva and the head of the department A. Jabborova. In their speech, they spoke about the role of each language in the development of the nation, the international cooperation relations of Jizzakh State Pedagogical University, future plans and prospects, and the fact that in-depth study of foreign languages is the main factor and condition for students to acquire modern knowledge and acquire professional skills.
After that, Jizzakh State Pedagogical University, Faculty of Foreign Languages, Department of English Language Teaching Methodology professors A. Jabborova, D. Safarova, M. Djurayeva, H. Botirova and S. Giyosova gave a lecture on the topic.
At the end of the conference, on the basis of the presented lectures, the application of foreign experiences in education, the development and implementation of a road map based on the study of the skills, methods and psychological foundations of language teaching and learning in the 21st century proposals were made regarding the increase.