“TalabaEKSPO – 2025” ko‘rgazmasi: JDPU bitiruvchilari Samarqandda
2025-yil 20–21-iyun kunlari Samarqand shahrida oliy ta’lim muassasalari bitiruvchi talabalari uchun “TalabaEKSPO – 2025” kasb ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqda.
Ushbu tadbir “Kelajakka qadam” dasturi va “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, “O‘zmilliybank” AJ, Savdo-sanoat palatasi hamda Samarqand viloyati hokimligi hamkorligida tashkil etilmoqda. Maqsad — bitiruvchi yoshlarning bandligiga ko‘maklashish, ularni ish beruvchilar bilan to‘g‘ridan to‘g‘ri muloqotga kirishishlari uchun platforma yaratishdir.
Ko‘rgazmada mamlakatimizning turli hududlaridan kelgan 300 ga yaqin yirik korxonalar, tijorat banklari va tashkilotlar, shuningdek, 20 ming nafardan ziyod talabalar ishtirok etmoqda.
Mazkur muhim tadbirda Jizzax davlat pedagogika universitetidan Samarqandlik 124 nafar bitiruvchi talabalar ham faol ishtirok etmoqda. Ular ko‘rgazma doirasida o‘z mutaxassislik yo‘nalishlariga mos ish takliflari, shartnoma asosida amaliyot o‘tash imkoniyatlari hamda turli kasbiy maslahatlardan foydalanishmoqda.
“TalabaEKSPO – 2025” — bitiruvchi yoshlar uchun kelajakka ishonch bilan qadam tashlash, mehnat bozorida o‘z o‘rnini topish va malakali kadr sifatida yetishib chiqishda muhim ahamiyat kasb etadi.

“StudentEXPO – 2025” exhibition: JSPU graduates in Samarkand
On June 20-21, 2025, the “TalabaEXPO – 2025” professional exhibition for graduating students of higher educational institutions will be held in Samarkand.
This event is organized within the framework of the “Step into the Future” program and the “Actual 90 Days” project in cooperation with the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, “Uzmilliybank” JSC, the Chamber of Commerce and Industry, and the Samarkand regional administration. The goal is to promote the employment of young graduates and create a platform for them to directly communicate with employers.
The exhibition is attended by about 300 large enterprises, commercial banks and organizations from different regions of our country, as well as more than 20,000 students.
124 graduating students from Jizzakh State Pedagogical University from Samarkand are also actively participating in this important event. They are taking advantage of job offers, internship opportunities, and various professional advice within the framework of the exhibition.
“TalabaEXPO – 2025” is an important opportunity for young graduates to confidently step into the future, find their place in the labor market, and develop as qualified personnel.