“TalabaEKSPO – 2025” ko‘rgazmasi: JDPU bitiruvchilari Samarqandda
2025-yil 20–21-iyun kunlari Samarqand shahrida oliy ta’lim muassasalari bitiruvchi talabalari uchun “TalabaEKSPO – 2025” kasb ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqda.
Ushbu tadbir “Kelajakka qadam” dasturi va “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, “O‘zmilliybank” AJ, Savdo-sanoat palatasi hamda Samarqand viloyati hokimligi hamkorligida tashkil etilmoqda. Maqsad — bitiruvchi yoshlarning bandligiga ko‘maklashish, ularni ish beruvchilar bilan to‘g‘ridan to‘g‘ri muloqotga kirishishlari uchun platforma yaratishdir.
Ko‘rgazmada mamlakatimizning turli hududlaridan kelgan 300 ga yaqin yirik korxonalar, tijorat banklari va tashkilotlar, shuningdek, 20 ming nafardan ziyod talabalar ishtirok etmoqda.
Mazkur muhim tadbirda Jizzax davlat pedagogika universitetidan Samarqandlik 124 nafar bitiruvchi talabalar ham faol ishtirok etmoqda. Ular ko‘rgazma doirasida o‘z mutaxassislik yo‘nalishlariga mos ish takliflari, shartnoma asosida amaliyot o‘tash imkoniyatlari hamda turli kasbiy maslahatlardan foydalanishmoqda.
“TalabaEKSPO – 2025” — bitiruvchi yoshlar uchun kelajakka ishonch bilan qadam tashlash, mehnat bozorida o‘z o‘rnini topish va malakali kadr sifatida yetishib chiqishda muhim ahamiyat kasb etadi.

Выставка «ТалабаЭКСПО — 2025»: выпускники ДжГПУ в Самарканде
20-21 июня 2025 года в Самарканде проходит профессиональная выставка «ТалабаЭКСПО — 2025» для выпускников высших учебных заведений.
Данное мероприятие организуется в рамках программы «Шаг в будущее» и проекта «Актуальные 90 дней» при сотрудничестве Министерства высшего образования, науки и инноваций, АО «Узнацбанк,» Торгово-промышленной палаты и хокимията Самаркандской области. Цель — содействие трудоустройству выпускников, создание платформы для их прямого взаимодействия с работодателями.
В выставке принимают участие около 300 крупных предприятий, коммерческих банков и организаций из различных регионов нашей страны, а также свыше 20 тысяч студентов.
В этом важном мероприятии принимают активное участие 124 выпускника Джизакского государственного педагогического университета из Самарканда. В рамках выставки они используют предложения по работе, соответствующие их специальностям, возможности прохождения практики на договорной основе, а также различные профессиональные консультации.
«Талаба ЭКСПО — 2025» имеет важное значение для выпускников, чтобы уверенно шагнуть в будущее, найти свое место на рынке труда и стать квалифицированными кадрами.