Jizzax davlat pedagogika universiteti Boshlang‘ich ta’lim fakulteti talabalari bilan bo‘lib o‘tgan uchrashuv yoshlar muammolarini hal etish, yashash va ta’lim jarayonlarini yanada yaxshilashga qaratildi. Unda universitet va fakultet rahbariyati, pedagog -xodimlar, tyutorlar va  talaba-yoshlar ishtirok etishdi. Uchrashuv ochiq osmon ostida, bahorning go‘zal manzaralari bag‘rida, musiqa sadolari va yoshlarning ijobiy kayfiyatida bo‘lib o‘tdi.
Universitet rektori Sh.S.Sharipov talabalarning ilm-fan sohasidagi yutuqlari, ijtimoiy hayotdagi faolligi va ularning mamlakat taraqqiyotidagi o‘rniga alohida to‘xtaldi. Shuningdek, oliy ta’lim maskanida talabalar uchun yaratilgan sharoitlar xususida so‘z yuritdi.
Uchrashuv davomida sirtqi bo‘limda tahsil olayotgan talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilishdi. Xususan, ta’lim sifatini oshirish, dars jarayonlarini innovatsion texnologiyalar yordamida takomillashtirish, sport va madaniy tadbirlarni ko‘paytirish kabi masalalar muhokama qilindi. Ayrim masalalar joyida hal etildi, ayrimlari bo‘yicha tegishli rahbar-xodimlarga topshiriq berildi.
Tadbirda universitet rektori Sh.S.Sharipov talabalarga o‘z intilishlari va tashabbuslari bilan mamlakatimiz taraqqiyotiga hissa qo‘shishga chaqirdi. Mazkur uchrashuv talabalar va rahbarlar o‘rtasida samimiy muloqot muhitini yaratgan holda, kelgusidagi rejalarni belgilab olish uchun muhim ahamiyat kasb etdi. Tadbir yakunida fakultetda mavjud to’garak a’zolari o’zlari qo’l mehnati bilan tayyorlagan gullarni sovg’a qilishdi.

“Independent learning is a solid foundation of knowledge,” says the rector of the university Sh. Sharipov.
The meeting with students of the Faculty of Primary Education of the Jizzakh State Pedagogical University was aimed at solving the problems of youth, further improving their living and educational processes. The university and faculty leadership, teaching staff, tutors and students took part in it. The meeting was held under the open sky, amidst beautiful spring landscapes, with the sounds of music and the positive mood of young people.
The rector of the university, Sh.S. Sharipov, emphasized the achievements of students in the field of science, their activity in social life, and their role in the development of the country. He also spoke about the conditions created for students at the higher education institution.
During the meeting, students studying in the correspondence department asked questions of interest to them. In particular, issues such as improving the quality of education, improving teaching processes using innovative technologies, and increasing sports and cultural events were discussed. Some issues were resolved on the spot, and some were assigned to relevant managers and employees.
At the event, the rector of the university, Sh.S.Sharipov, called on students to contribute to the development of our country with their aspirations and initiatives. This meeting, creating an atmosphere of sincere dialogue between students and leaders, was of great importance for determining future plans. At the end of the event, members of the faculty’s clubs presented flowers prepared by their own hands.