Jizzax davlat pedagogika universiteti Boshlang‘ich ta’lim fakulteti talabalari bilan bo‘lib o‘tgan uchrashuv yoshlar muammolarini hal etish, yashash va ta’lim jarayonlarini yanada yaxshilashga qaratildi. Unda universitet va fakultet rahbariyati, pedagog -xodimlar, tyutorlar va  talaba-yoshlar ishtirok etishdi. Uchrashuv ochiq osmon ostida, bahorning go‘zal manzaralari bag‘rida, musiqa sadolari va yoshlarning ijobiy kayfiyatida bo‘lib o‘tdi.
Universitet rektori Sh.S.Sharipov talabalarning ilm-fan sohasidagi yutuqlari, ijtimoiy hayotdagi faolligi va ularning mamlakat taraqqiyotidagi o‘rniga alohida to‘xtaldi. Shuningdek, oliy ta’lim maskanida talabalar uchun yaratilgan sharoitlar xususida so‘z yuritdi.
Uchrashuv davomida sirtqi bo‘limda tahsil olayotgan talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilishdi. Xususan, ta’lim sifatini oshirish, dars jarayonlarini innovatsion texnologiyalar yordamida takomillashtirish, sport va madaniy tadbirlarni ko‘paytirish kabi masalalar muhokama qilindi. Ayrim masalalar joyida hal etildi, ayrimlari bo‘yicha tegishli rahbar-xodimlarga topshiriq berildi.
Tadbirda universitet rektori Sh.S.Sharipov talabalarga o‘z intilishlari va tashabbuslari bilan mamlakatimiz taraqqiyotiga hissa qo‘shishga chaqirdi. Mazkur uchrashuv talabalar va rahbarlar o‘rtasida samimiy muloqot muhitini yaratgan holda, kelgusidagi rejalarni belgilab olish uchun muhim ahamiyat kasb etdi. Tadbir yakunida fakultetda mavjud to’garak a’zolari o’zlari qo’l mehnati bilan tayyorlagan gullarni sovg’a qilishdi.

«Самообразование — это прочный фундамент знаний», — говорит ректор университета Ш. Шарипов.
Встреча со студентами факультета начального образования Джизакского государственного педагогического университета была направлена на решение проблем молодежи и дальнейшее улучшение условий проживания и образовательного процесса. В нем приняли участие руководство университета и факультета, преподаватели, тьюторы и студенты. Мероприятие прошло под открытым небом, в окружении прекрасных весенних пейзажей, под звуки музыки и в позитивном настроении молодежи.
Ректор университета Ш.С.Шарипов особо отметил достижения студентов в сфере науки, их активность в общественной жизни и их роль в развитии страны. Он также рассказал об условиях, созданных для студентов в высшем учебном заведении.
В ходе встречи студенты заочного отделения обратились с интересующими их вопросами. В частности, обсуждались такие вопросы, как повышение качества образования, совершенствование учебного процесса с помощью инновационных технологий, увеличение количества спортивных и культурных мероприятий. Некоторые вопросы были решены на месте, по другим были даны поручения соответствующим руководителям и сотрудникам.
На мероприятии ректор университета Ш.С.Шарипов призвал студентов внести свой вклад в развитие нашей страны своими стремлениями и инициативами. Эта встреча сыграла важную роль в определении будущих планов, создав атмосферу искреннего диалога между студентами и руководством. В завершение мероприятия члены действующего на факультете кружка подарили цветы, изготовленные собственноручно.