«Radikal diniy g‘oyalarning ta’siriga tushib qolishning oldini olish va bu borada yoshlar ongida mustahkam immunitet shakllantirish masalalari».
Rus tili va adabiyoti fakultetida birinchi bosqich talabalari bilan bo‘lib o‘tgan uchrashuvda ana shu mavzu muhokama etildi.
Tadbirda rektor maslahatchisi, Jizzax viloyati IIB terrorizmga qarshi kurash bo‘yicha xodimi hamda universitet psixologi ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida yoshlarni ma’naviy-axloqiy tarbiyalash, ularni zararli g‘oyalar ta’siridan himoya qilish va buzg‘unchi mafkuralarga qarshi mustahkam immunitet shakllantirish masalalari muhokama qilindi.
Spikerlar radikal diniy g‘oyalar xavfi va ularning oldini olishda to‘g‘ri bilim va tushunchaga ega bo‘lish muhimligini ta’kidladilar.

«Вопросы предотвращения влияния радикальных религиозных идей и формирования устойчивого иммунитета к ним в сознании молодежи»
Эта тема обсуждалась на встрече, проведенной со студентами первого курса факультета русского языка и литературы.
В мероприятии приняли участие советник ректора, сотрудник отдела по борьбе с терроризмом УВД Джизакской области и психолог университета.
В ходе встречи обсуждались вопросы духовно-нравственного воспитания молодежи, защиты ее от влияния вредных идей и формирования устойчивого иммунитета против разрушительных идеологий.
Спикеры подчеркнули опасность радикальных религиозных идей и важность обладания правильными знаниями и пониманием для их предотвращения.