«Radikal diniy g‘oyalarning ta’siriga tushib qolishning oldini olish va bu borada yoshlar ongida mustahkam immunitet shakllantirish masalalari».
Rus tili va adabiyoti fakultetida birinchi bosqich talabalari bilan bo‘lib o‘tgan uchrashuvda ana shu mavzu muhokama etildi.
Tadbirda rektor maslahatchisi, Jizzax viloyati IIB terrorizmga qarshi kurash bo‘yicha xodimi hamda universitet psixologi ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida yoshlarni ma’naviy-axloqiy tarbiyalash, ularni zararli g‘oyalar ta’siridan himoya qilish va buzg‘unchi mafkuralarga qarshi mustahkam immunitet shakllantirish masalalari muhokama qilindi.
Spikerlar radikal diniy g‘oyalar xavfi va ularning oldini olishda to‘g‘ri bilim va tushunchaga ega bo‘lish muhimligini ta’kidladilar.

“Issues of preventing exposure to radical religious ideas and building strong immunity in the minds of young people in this regard.”
This topic was discussed at a meeting with first-year students at the Faculty of Russian Language and Literature.
The event was attended by the rector’s advisor, a counterterrorism officer from the Jizzakh regional Department of Internal Affairs, and a university psychologist.
During the meeting, issues of spiritual and moral education of young people, protecting them from the influence of harmful ideas, and building strong immunity against destructive ideologies were discussed.
The speakers emphasized the dangers of radical religious ideas and the importance of having the right knowledge and understanding in preventing them.