“Qizlarjon klubi” doirasida “Pazanda” to‘garagining navbatdagi mashg‘uloti bo‘lib o‘tdi.
2025-yil 1-noyabr kuni Jizzax davlat pedagogika universitetida “Qizlarjon klubi” faoliyati doirasida “Pazanda” to‘garagining navbatdagi mashg‘uloti tashkil etildi.
Tadbirda universitetning turli fakultetlaridan faol va iste’dodli talaba-qizlar ishtirok etishdi. Mashg‘ulot davomida ishtirokchilar “Karving” san’ati bo‘yicha amaliy master-klass o‘tkazib, pazandalik mahorati, ijodkorlik va estetik didlarini namoyon etdilar.
Jarayon davomida qizlar nafaqat taom bezatish sir-asrorlarini o‘rgandilar, balki jamoada ishlash, o‘z fikrini erkin ifoda etish va ijodiy yondashuv ko‘nikmalarini ham rivojlantirdilar.
“To‘garakning asosiy maqsadi — talaba-qizlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, ularni milliy qadriyatlar, oilaviy hayotga tayyorgarlik va kasbiy madaniyat ruhida tarbiyalashdan iborat”, — deydi tashkilotchilar.
Mazkur amaliy mashg‘ulotlar orqali talaba-qizlarda mehnatsevarlik, mustaqil fikrlash va o‘z ustida ishlash ko‘nikmalari shakllanmoqda.

As part of the “Qizlarjon Club,” the next session of the “Pazanda” (Cooking) club was held.
On November 1, 2025, the next session of the “Pazanda” (Chef) club was organized at Jizzakh State Pedagogical University as part of the “Qizlarjon Club” activities.
Active and talented female students from various university faculties participated in the event. During the session, participants conducted a practical master class on the art of “Carving,” showcasing their culinary skills, creativity, and aesthetic taste.
Throughout the process, the girls not only learned the secrets of food decoration but also developed skills in teamwork, freely expressing their opinions, and creative approaches.
“The main goal of the club is to meaningfully organize the free time of female students, educating them in the spirit of national values, preparation for family life, and professional culture,” say the organizers.
Through these practical sessions, skills such as diligence, independent thinking, and self-improvement are being formed among the female students.