2023-yil 12-may kuni Jizzax davlat pedagogika universiteti Boshlang‘ich ta’lim fakultetida  universitetning 50 yilligi oldidan ta’lim dargohimizda uzoq yillar faoliyat ko‘rsatgan ustozlarimiz: Norxol Suvonqulova, Diloro Nusratova, Marhamat Bakieva, Farida Isroilovalarning mehnat faoliyati, ilmiy-ijodiy ishlari bilan bo‘lajak mutaxassislarni tanishtirish, ularning  hayot yo‘llarini talaba -yoshlarga ibrat-namuna sifatida ko‘rsatish maqsadida “Qadr topgan qadrdonlarimiz” mavzusida tarbiyaviy-ma’rifiy tadbir tashkil etildi. Tadbirda dastlab fakultetda ishlab, ijod qilgan, lekin bugun oramizda bo‘lmagan qadrli ustozlar – M.Mamayusupov, X.Jo‘raev, S.Esanqulov, N.Ismatov, B.Toshmurodov, R.Alibekova, A.Suvonqulov, Yo.Alimqulov, T.Mamatqulov, N.Usmonov, Q.O‘ralov, T.Mamatqulov, X.Shodiev, X.To‘raqulovlarning porloq xotirasi yodga olindi.
So‘ngra Norxol Suvonqulova, Diloro Nsratova, Marhamat Bakieva, Farida Isroilovalarning talabalar bilan ochiq muloqoti bo‘lib o‘tdi. Tadbirda ustozlarning tengdoshlari, yelkama-yelka mehnat qilgan kasbdoshlari –Faniya Axmedshina, Umrzoq Jumanazarov, Ziyoda Abduvalieva, Muzraf Rabbimov, G.Xolboyeva, G.Jumanazarovalar, o‘qitgan, tarbiya qilgan shogirdlaridan –Halima Shukurova, Barno Boltaeva, Nilufar Xadjimusaeva, Dilshod Yunusov, Asliddin Xolboev, D.Farsaxonovalar qadrdonlarimizning eng yaxshi xislatlarini e’tirof etishdi, eng yaxshi voqeliklarni eslashdi. Ustozlarning bosib o‘tgan yo‘llari har birimizga ibrat bo‘lg‘usidir.

An educational and educational event was organized on the theme of “Our dear ones who have earned our respect”.
On May 12, 2023, at the Faculty of Primary Education of the Jizzakh State Pedagogical University, before the 50th anniversary of the university, the work and scientific activities of our teachers who worked in our educational institution for many years: Norkhol Suvonkulova, Diloro Nusratova, Marhamat Bakieva, Farida Isroilova In order to introduce future specialists with their creative works, to show their ways of life as an example to students and young people, an educational and educational event was organized on the topic of “Our Dear Friends”. Valuable teachers who worked and created at the faculty, but are no longer with us – M. Mamayusupov, H. Joraev, S. Esankulov, N. Ismatov, B. Toshmurodov, R. Alibekova, A. Suvonkulov, Yo. Alimkulov were present at the event. , T. Mamatkulov, N. Usmanov, Q. Oralov, T. Mamatkulov, Kh. Shodiev, Kh. Torakulov’s brilliant memory was remembered.
Then Norkhol Suvonkulova, Diloro Nsratova, Marhamat Bakieva, Farida Israilova had an open dialogue with the students. At the event, teachers’ peers, colleagues who worked side by side – Fania Ahmedshina, Umrzok Jumanazarov, Ziyoda Abduvalieva, Muzraf Rabbimov, G. Kholboyeva, G. Jumanazarova, students who taught and trained – Halima Shukurova, Barno Boltaeva, Nilufar Hadjimusaeva, Dilshod Yunusov , Asliddin Holboev, D.Farsakhonova acknowledged the best qualities of our dear ones, remembered the best realities. The paths traveled by teachers should be an example for each of us.