Professor-o‘qituvchilar va xodimlar Zominda kuzning so‘nggi kunlarini mazmunli o‘tkazishdi.
Universitetda yangi o‘quv yilidan boshlab joriy etilgan “Zominga sayohat” turkumi doirasida navbatdagi madaniy-ma’rifiy tashrif amalga oshirildi. Unda professor-o‘qituvchilar hamda ishchi xodimlar faol ishtirok etib, Zomin tabiatining go‘zal manzaralaridan bahramand bo‘ldilar.
Sayohat ishtirokchilari kuz faslining so‘nggi kunlarini Zominda zavq va ko‘tarinki ruhda o‘tkazdilar. Dastur doirasida ular uchun sayr, dam olish, tabiat qo‘ynida hordiq chiqarish, jamoaviy muloqot va turli madaniy tadbirlar tashkil etildi.
Tashrif barcha qatnashchilarga iliq taassurotlar ulashdi. Ular Zominning go‘zal tabiati, musaffo havosi va ko‘ngilochar dasturlardan mamnun holda universitetga qaytdilar. Ishtirokchilar mazkur an’anaviy tashabbusni amalga oshirishdagi ko‘mak va e’tibori uchun universitet rahbariyati hamda kasaba uyushmasi qo‘mitasiga o‘z minnatdorchiliklarini izhor etdilar.

Профессорско-преподавательский состав и сотрудники провели последние дни осени в Заамине.
В рамках серии «Путешествие в Заамин», внедренной в университете с начала нового учебного года, состоялся очередной культурно-просветительский визит. В нем активное участие приняли профессорско-преподавательский состав и сотрудники, которые насладились прекрасными пейзажами природы Заамина.
Участники путешествия провели последние дни осени в Заамине с удовольствием и в приподнятом настроении. В рамках программы для них были организованы экскурсии, отдых, досуг на природе, коллективное общение и различные культурные мероприятия.
Визит оставил теплые впечатления у всех участников. Они вернулись в университет, довольные прекрасной природой Замина, чистым воздухом и развлекательными программами. Участники выразили благодарность руководству университета и профсоюзному комитету за поддержку и внимание в реализации этой традиционной инициативы.