Professor-o‘qituvchilar va xodimlar Zominda kuzning so‘nggi kunlarini mazmunli o‘tkazishdi.
Universitetda yangi o‘quv yilidan boshlab joriy etilgan “Zominga sayohat” turkumi doirasida navbatdagi madaniy-ma’rifiy tashrif amalga oshirildi. Unda professor-o‘qituvchilar hamda ishchi xodimlar faol ishtirok etib, Zomin tabiatining go‘zal manzaralaridan bahramand bo‘ldilar.
Sayohat ishtirokchilari kuz faslining so‘nggi kunlarini Zominda zavq va ko‘tarinki ruhda o‘tkazdilar. Dastur doirasida ular uchun sayr, dam olish, tabiat qo‘ynida hordiq chiqarish, jamoaviy muloqot va turli madaniy tadbirlar tashkil etildi.
Tashrif barcha qatnashchilarga iliq taassurotlar ulashdi. Ular Zominning go‘zal tabiati, musaffo havosi va ko‘ngilochar dasturlardan mamnun holda universitetga qaytdilar. Ishtirokchilar mazkur an’anaviy tashabbusni amalga oshirishdagi ko‘mak va e’tibori uchun universitet rahbariyati hamda kasaba uyushmasi qo‘mitasiga o‘z minnatdorchiliklarini izhor etdilar.

Professors, teachers, and staff spent the last days of autumn meaningfully in Zomin.
Within the framework of the series “Journey to Zomin”, launched at the university at the beginning of the new academic year, another cultural-educational visit was carried out. Professors, teachers, and staff actively participated, enjoying the beautiful scenery of Zomin’s nature.
The trip participants spent the final days of the autumn season in Zomin with joy and high spirits. The program organized for them included walks, relaxation, outdoor recreation, social interaction, and various cultural events.
The visit left warm impressions on all participants. They returned to the university pleased with Zomin’s beautiful nature, fresh air, and entertaining programs. The participants expressed their gratitude to the university leadership and the trade union committee for their support and attention in implementing this traditional initiative.