Professor-o‘qituvchilar uchun maroqli dam olish sayohatlari izchil davom etmoqda.
Jizzax davlat pedagogika universitetida professor-o‘qituvchilar va xodimlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, ularning ijodiy va ruhiy tiklanishiga ko‘maklashish maqsadida yo‘lga qo‘yilgan sayohatlar o‘z samarasini bermoqda.
22–23-noyabr kunlari navbatdagi sayohat doirasida universitetning bir guruh professor-o‘qituvchilari Zomin tog‘lari, qorli manzarasi va musaffo havosidan bahramand bo‘lib qaytishdi. Tabiatning qishki go‘zalligi, sokinlik va tog‘ muhitining tinchligi ishtirokchilarga haqiqiy hordiq bo‘ldi.
E’tiborlisi, joriy yilning sentyabr oyidan beri har hafta — shanba va yakshanba kunlari tashkil etilayotgan mazkur sayohatlar orqali 300 dan ortiq professor-o‘qituvchi va ishchi-xodimlar turli yo‘nalishlarda dam olish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Universitet rahbariyati tashabbusi va kasaba uyushmasi qo‘mitasi ko‘magida har hafta shanba-yakshanba kunlari amalga oshirilayotgan ushbu loyiha jamoa a’zolarining birdamligini kuchaytirish, ularning ish unumdorligini oshirish hamda sog‘lom turmush tarzini qo‘llab-quvvatlashga xizmat qilmoqda.

Recreational trips for professors and teachers are continuing steadily.
The trips initiated at Jizzakh State Pedagogical University to meaningfully organize the leisure time of professors, teachers, and staff, and to assist in their creative and spiritual recovery, are yielding positive results.
On November 22-23, as part of the next trip, another group of the university’s professors and teachers enjoyed the Zomin mountains, their snowy scenery, and pristine air. The winter beauty of nature, the tranquility, and the peaceful mountain environment provided genuine refreshment for the participants.
It is noteworthy that through these trips, which have been organized every week on Saturdays and Sundays since September of this year, more than 300 professors, teachers, and staff members have had the opportunity to relax in various locations.
This project, implemented every weekend (Saturday-Sunday) through the initiative of the university leadership and with the assistance of the trade union committee, serves to strengthen team cohesion, increase work productivity, and support a healthy lifestyle among team members.