Maktabgacha va Boshlang‘ich ta’lim fakultetida “Birinchi kurs maktabi” tadbirlari davom etmoqda.
Jizzax davlat pedagogika universitetida an’anaviy tarzda o‘tkazib kelinayotgan “Birinchi kurs maktabi” tadbirlari doirasida Maktabgacha va Boshlang‘ich ta’lim fakultetining Maktabgacha ta’lim yo‘nalishiga 2025–2026 o‘quv yilida 1-bosqichga qabul qilingan talabalar uchun ham qator uchrashuv va tanishuv mashg‘ulotlari tashkil etilmoqda.
Mazkur tadbirlarning asosiy maqsadi — yangi qadam qo‘ygan talabalarni universitet hayoti, ta’lim jarayoni va ular uchun yaratilgan imkoniyatlar bilan yaqindan tanishtirishdan iborat.
Tadbirlar davomida:
• Talabalar universitet rahbariyati va ularning faoliyati bilan yaqindan tanishmoqda;
• Fakultet va kafedralarning tarkibi, faoliyati hamda imkoniyatlari haqida atroflicha ma’lumotga ega bo‘lmoqda;
• Ta’lim jarayoni, ilm-fan va ijtimoiy hayot, shuningdek, talaba yoshlar uchun taqdim etiladigan keng imkoniyatlar haqida ba tushuntirish berilmoqda.
Ushbu jarayonlar yangi o‘quv yilni yuqori ruhda boshlash, talab kuchli motivatsiya uyg‘otish va ularning fakultet hayotiga tezroq moslashishlari uchun muhim zamin yaratib bermoqda.

At the Faculty of Preschool and Primary Education, the “First-Year School” activities are continuing.
Within the framework of the traditional “First-Year School” activities held at Jizzakh State Pedagogical University, a series of meetings and introductory sessions are also being organized for the first-year students admitted in the 2025–2026 academic year to the Preschool Education program of the Faculty of Preschool and Primary Education.
The main purpose of these activities is to familiarize newly enrolled students more closely with university life, the educational process, and the opportunities created for them.
During the event:
• The students are getting closely acquainted with the university administration and its activities;
• They are gaining detailed information about the structure, activities, and opportunities of the faculties and departments;
• Explanations are being provided about the educational process, scientific and social life, as well as the wide opportunities offered to students.
These processes are creating an important foundation for starting the new academic year in high spirits, inspiring strong motivation among students, and helping them to adapt more quickly to faculty life.