“Kelajakka qadam” dasturi doirasida Milliy bank xodimlari bilan bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
Ochiq muloqotda  O‘zbekiston Respublikasi Prezident Shavkat Mirziyoyevning 14-fevral kuni yoshlar bilan videoselektor shaklida o‘tgan uchrashuvda yoshlar uchun imkoniyatlarni yanada kengaytirish chora-tadbirlari muhokama etilganligi, yoshlarning bandligini ta’minlash, intilishlariga sharoit yaratish davlatimizning ustuvor siyosatiga aylanganligi haqida talabalarga ma’lumot berildi. Shuningdek, Milliy bank yoshlarning biznes loyihalarini qo‘llab-quvvatlovchi tayanch bankka aylantirilgani haqida ham aytib o‘tildi.
Milliy bank oliy ta’lim muassasalari bitiruvchilarining biznes g‘oyalarini moliyalashtirish uchun 100 million so‘mgacha 7 yil muddatga imtiyozli kreditlar ajratishini talabalarga yetkazildi. Uchrashuvda biznes loyihasi bor har bir talaba bilan ochiq muloqot qilindi. Universitetda “Kelajakka qadam” dasturi doirasida alohida shtab tashkil qilinganligi va bu shtab har bir loyihasi bor talabalar bilan doimiy aloqada bo‘lishini alohida ta’kidladi. Shuningdek, uchrashuvda biznes loyihasi bor talabalar  o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javoblar olishdi.

As part of the “Step into the Future” program, an open dialogue was organized with employees of the National Bank.
During the open dialogue, the students were informed that during the videoconference meeting of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev with young people on February 14, measures to further expand opportunities for young people were discussed, and that ensuring youth employment and creating conditions for their aspirations have become a priority policy of our state. It was also mentioned that the National Bank has been transformed into a support bank supporting youth business projects.
The students were informed that the National Bank will provide preferential loans of up to 100 million soums for a period of 7 years to finance the business ideas of graduates of higher educational institutions. At the meeting, an open dialogue was held with each student who has a business project. It was emphasized that a separate headquarters has been established at the university within the framework of the “Step into the Future” program, and this headquarters will be in constant contact with each student who has a project. Also, at the meeting, students with business projects received answers to questions of interest to them.