“Kelajakka qadam” dasturi doirasida Milliy bank xodimlari bilan bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
Ochiq muloqotda  O‘zbekiston Respublikasi Prezident Shavkat Mirziyoyevning 14-fevral kuni yoshlar bilan videoselektor shaklida o‘tgan uchrashuvda yoshlar uchun imkoniyatlarni yanada kengaytirish chora-tadbirlari muhokama etilganligi, yoshlarning bandligini ta’minlash, intilishlariga sharoit yaratish davlatimizning ustuvor siyosatiga aylanganligi haqida talabalarga ma’lumot berildi. Shuningdek, Milliy bank yoshlarning biznes loyihalarini qo‘llab-quvvatlovchi tayanch bankka aylantirilgani haqida ham aytib o‘tildi.
Milliy bank oliy ta’lim muassasalari bitiruvchilarining biznes g‘oyalarini moliyalashtirish uchun 100 million so‘mgacha 7 yil muddatga imtiyozli kreditlar ajratishini talabalarga yetkazildi. Uchrashuvda biznes loyihasi bor har bir talaba bilan ochiq muloqot qilindi. Universitetda “Kelajakka qadam” dasturi doirasida alohida shtab tashkil qilinganligi va bu shtab har bir loyihasi bor talabalar bilan doimiy aloqada bo‘lishini alohida ta’kidladi. Shuningdek, uchrashuvda biznes loyihasi bor talabalar  o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javoblar olishdi.

В рамках программы «Шаг в будущее» был организован открытый диалог с сотрудниками Национального банка.
В ходе открытого диалога студенты были проинформированы о том, что на встрече Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с молодежью 14 февраля в формате видеоконференции были обсуждены меры по дальнейшему расширению возможностей для молодежи, обеспечение занятости молодежи, создание условий для их стремлений стало приоритетной политикой нашего государства. Кроме того, было отмечено, что Национальный банк был преобразован в опорный банк, поддерживающий бизнес-проекты молодежи.
Национальный банк выделяет льготные кредиты до 100 миллионов сумов сроком на 7 лет для финансирования бизнес-идей выпускников высших учебных заведений. На встрече состоялся открытый диалог со всеми студентами, у которых есть бизнес-проекты. Он подчеркнул, что в рамках программы «Шаг в будущее» в университете создан отдельный штаб, который будет поддерживать постоянную связь со студентами, у которых есть каждый проект. Также на встрече студенты с бизнес-проектами получили ответы на интересующие их вопросы.