Tadbirda yoshlar bandligini ta’minlash, tadbirkorlik tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash hamda moliyaviy imkoniyatlarni kengaytirishga qaratilgan dastur mazmuni tushuntirildi.
Uchrashuvda “O‘zmilliybank” AJ Jizzax filiali mas’ul xodimi Foziljon Nizomov ishtirok etib, imtiyozli kreditlar olish tartibi, zarur hujjatlar va ulardan samarali foydalanish bo‘yicha ma’lumot berdi.
Shuningdek, universitetning Karera markazi hamda “Kelajakka qadam” markazi mutaxassislari tomonidan dastur imkoniyatlari haqida batafsil tushuntirishlar berildi.
Tadbir davomida kredit asosida tadbirkorlik faoliyatini yo‘lga qo‘ygan bitiruvchilar o‘z tajribalari bilan o‘rtoqlashib, ishtirokchilarda katta qiziqish uyg‘otdi. Uchrashuv savol-javob va fikr almashish ruhida yuqori saviyada o‘tdi.

В ходе мероприятия было разъяснено содержание программы, направленной на обеспечение занятости молодёжи, поддержку предпринимательских инициатив и расширение финансовых возможностей.
В встрече принял участие ответственный сотрудник Джизакского филиала АО «Узмиллийбанк» Фозилжон Низомов, который рассказал о порядке получения льготных кредитов, необходимых документах и их эффективном использовании.
Также специалисты Центра карьеры университета и центра «Шаг в будущее» предоставили подробные разъяснения о возможностях программы.
В ходе мероприятия выпускники, начавшие свой бизнес на кредитные средства, поделились опытом и вызвали живой интерес у участников. Встреча прошла на высоком уровне в формате вопросов, ответов и обмена мнениями.