“Kelajak soati”da bitiruvchilar bilan suhbat: “Hammangizni universitetimizda kutaman”
Bugun yurtimizdagi barcha umumta’lim maktablarida 2025–2026 o‘quv yilining birinchi dars soati — “Mustaqillik darsi” va “Kelajak soati” o‘tkazildi. Ushbu darslarda istiqlol yillarida erishilgan yutuqlar, yoshlarimiz qo‘lga kiritgan katta g‘alabalar hamda milliy tariximizdagi yorqin sahifalar o‘quvchilarga keng yoritib berildi.
“Ko‘rpasoy” mahalla fuqarolar yig‘ini hududidagi 45-umumta’lim maktabida ham bu dars ayniqsa faol va samarali o‘tdi. Tadbirda ishtirok etgan bitiruvchi sinf o‘quvchilari rektor bilan samimiy suhbat qurish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Suhbat jarayonida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, yoshlarga qaratilgan e’tibor hamda Jizzax davlat pedagogika universitetida yaratilgan imkoniyat va sharoitlar haqida ma’lumotlar berildi. Suhbat savol-javob shaklida davom etib, o‘quvchilar o‘zlarini qiziqtirgan masalalarga javob oldilar.
Rektor o‘quvchilardan kelajakda qaysi kasb egasi bo‘lishni istashlari haqida so‘radi. Quvonarlisi, ko‘pchilik bitiruvchilar o‘z orzu va maqsadlari qatorida aynan Jizzax davlat pedagogika universiteti talabasi bo‘lish niyatida ekanliklarini ta’kidladilar.

Беседа с выпускниками в «Часе будущего»: «Жду всех вас в нашем университете»
Сегодня во всех общеобразовательных школах нашей страны был проведен первый урок 2025-2026 учебного года — «Урок Независимости» и «Час Будущего». На этих занятиях учащимся были подробно освещены достижения, достигнутые за годы независимости, крупные успехи нашей молодежи, а также яркие страницы нашей национальной истории.
Особенно активно и продуктивно этот урок прошел в общеобразовательной школе №45 на территории схода граждан махалли «Курпасой.» Учащиеся выпускных классов, принявшие участие в мероприятии, получили возможность провести искреннюю беседу с ректором.
В ходе беседы была предоставлена информация о реформах, осуществляемых в нашей стране, внимании, уделяемом молодежи, а также о возможностях и условиях, созданных в Джизакском государственном педагогическом университете. Беседа продолжилась в формате вопросов и ответов, где учащиеся получили ответы на интересующие их вопросы.
Ректор спросил учащихся о том, кем они хотят стать в будущем. Отрадно, что многие выпускники подчеркнули, что среди своих мечтаний и целей они намерены стать студентами именно Джизакского государственного педагогического университета.
В завершение беседы ректор обратился к учащимся выпускного класса со следующими словами: «Жду всех вас в нашем университете!»