Ushbu jarayon doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Ta’lim sifatini ta’minlash milliy agentligi mas’ul xodimlari, shuningdek, Jizzax viloyatidagi oliy ta’lim tashkilotlarining mas’ul rahbar va xodimlari ishtirok etdi.
So‘rovnoma davomida ish beruvchilarning bitiruvchilar bilimi, kasbiy va amaliy ko‘nikmalari hamda kompetensiyalariga bergan bahosi o‘rganildi. Shuningdek, kadrlar tayyorlash sifatini yanada oshirish va ta’lim jarayonini mehnat bozori talablariga muvofiqlashtirish bo‘yicha fikr va takliflar bildirildi. Umummilliy ish beruvchilar so‘rovnomasi 15-avgustga qadar davom etadi. So‘rovnoma natijalari ta’lim sifatini takomillashtirish, bitiruvchilarning mehnat bozoridagi raqobatbardoshligini oshirish hamda ish beruvchilar ehtiyojlariga mos kadrlar tayyorlashda muhim manba bo‘lib xizmat qiladi.
Hurmatli ish beruvchilar! So‘rovnomada faol ishtirok etib, xolis fikringizni bildiring. Sizning fikringiz — sifatli ta’lim va raqobatbardosh kadrlar garovi!

Within the framework of this process, responsible staff of the National Agency for Quality Assurance in Education under the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan, as well as responsible leaders and staff of higher education institutions in Jizzakh region, participated.
During the survey, employers’ assessment of graduates’ knowledge, professional and practical skills, and competencies was studied. Furthermore, opinions and suggestions were expressed on further improving the quality of personnel training and aligning the educational process with labor market requirements. The Nationwide Employer Survey will continue until August 15. The survey results will serve as an important resource for improving the quality of education, increasing graduates’ competitiveness in the labor market, and training personnel in line with employer needs.
Dear employers! Actively participate in the survey and express your impartial opinion. Your opinion is the guarantee of quality education and competitive personnel!