Jizzaxda “TalabaExpo – 2025” kasb ko‘rgazmasi boshlandi.
Jizzax shahrida yoshlarning bandligini ta’minlash, ularni munosib ish o‘rinlari bilan ta’minlash hamda tadbirkorlik faoliyatiga jalb etishga qaratilgan “TalabaExpo – 2025” kasb ko‘rgazmasi o‘z faoliyatini boshladi.
Mazkur ko‘rgazma Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, “O‘zmilliybank” AJ Jizzax viloyat bosh boshqarmasi va “Kelajakka qadam” markazi hamkorligida tashkil etildi.
Ishtirokchilar va mehmonlar “Kelajakka qadam” kasb yarmarkasi bilan yaqindan tanishib, turli pavilyonlar bo‘ylab taqdim etilgan imkoniyatlarni ko‘zdan kechirishdi. Ko‘rgazmada bitiruvchilar uchun ish o‘rinlari, amaliyot dasturlari va tadbirkorlik loyihalari bo‘yicha keng ko‘lamli ma’lumotlar taqdim etildi.
Tadbirning tantanali ochilish marosimida so‘zga chiqqan mehmonlar mamlakatimizda yoshlarga yaratilayotgan sharoitlar, ularning bandligini ta’minlash borasida olib borilayotgan keng ko‘lamli islohotlar haqida to‘xtalib, bunday ko‘rgazmalar yoshlarni mustaqil hayotga tayyorlashda muhim o‘rin tutishini ta’kidladilar.
Tadbir Jizzax shahridagi universitet binosining asosiy sahnasida bo‘lib o‘tmoqda.
Bandlik – bugunning eng muhim masalasi. Bitiruvchilarni munosib mehnat bozoriga yo‘naltirish, ularni tadbirkorlik faoliyatiga keng jalb etish orqali yoshlar kelajagini yanada porloq qilish mumkin. Shu boisdan, “TalabaExpo – 2025” nafaqat kasb ko‘rgazmasi, balki yoshlarga ishonch va imkoniyatlar maydoni sifatida ham katta ahamiyat kasb etmoqda.

“Talaba Expo – 2025” career fair has begun in Jizzakh
In Jizzakh city, the **“Talaba Expo – 2025” career fair** has started its activities, aimed at ensuring youth employment, providing them with decent job opportunities, and engaging them in entrepreneurial activities.
This exhibition was organized in cooperation with the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, the Jizzakh Regional Main Branch of “O‘zmilliybank” JSC, and the “Kelajakka Qadam” Center.
Participants and guests became closely acquainted with the “Kelajakka Qadam” career fair and explored the opportunities presented across various pavilions. The exhibition provided graduates with extensive information on job vacancies, internship programs, and entrepreneurial projects.
At the official opening ceremony of the event, the speakers highlighted the opportunities being created for young people in our country and the wide-ranging reforms being carried out to ensure their employment. They emphasized that such exhibitions play an important role in preparing youth for independent life.
The event is taking place on the main stage of the university building in Jizzakh city.
Employment is one of the most important issues today. By guiding graduates toward a decent labor market and actively engaging them in entrepreneurial activities, it is possible to make the future of young people even brighter. Therefore, *“Talaba Expo – 2025”* is not only a career exhibition but also a platform of confidence and opportunities for youth.