Jizzaxda “TalabaExpo – 2025” kasb ko‘rgazmasi boshlandi.
Jizzax shahrida yoshlarning bandligini ta’minlash, ularni munosib ish o‘rinlari bilan ta’minlash hamda tadbirkorlik faoliyatiga jalb etishga qaratilgan “TalabaExpo – 2025” kasb ko‘rgazmasi o‘z faoliyatini boshladi.
Mazkur ko‘rgazma Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, “O‘zmilliybank” AJ Jizzax viloyat bosh boshqarmasi va “Kelajakka qadam” markazi hamkorligida tashkil etildi.
Ishtirokchilar va mehmonlar “Kelajakka qadam” kasb yarmarkasi bilan yaqindan tanishib, turli pavilyonlar bo‘ylab taqdim etilgan imkoniyatlarni ko‘zdan kechirishdi. Ko‘rgazmada bitiruvchilar uchun ish o‘rinlari, amaliyot dasturlari va tadbirkorlik loyihalari bo‘yicha keng ko‘lamli ma’lumotlar taqdim etildi.
Tadbirning tantanali ochilish marosimida so‘zga chiqqan mehmonlar mamlakatimizda yoshlarga yaratilayotgan sharoitlar, ularning bandligini ta’minlash borasida olib borilayotgan keng ko‘lamli islohotlar haqida to‘xtalib, bunday ko‘rgazmalar yoshlarni mustaqil hayotga tayyorlashda muhim o‘rin tutishini ta’kidladilar.
Tadbir Jizzax shahridagi universitet binosining asosiy sahnasida bo‘lib o‘tmoqda.
Bandlik – bugunning eng muhim masalasi. Bitiruvchilarni munosib mehnat bozoriga yo‘naltirish, ularni tadbirkorlik faoliyatiga keng jalb etish orqali yoshlar kelajagini yanada porloq qilish mumkin. Shu boisdan, “TalabaExpo – 2025” nafaqat kasb ko‘rgazmasi, balki yoshlarga ishonch va imkoniyatlar maydoni sifatida ham katta ahamiyat kasb etmoqda.

В Джизаке стартовала профессиональная выставка «TalabaExpo — 2025»
В городе Джизак начала свою работу выставка профессий «TalabaExpo — 2025», направленная на обеспечение занятости молодежи, предоставление им достойных рабочих мест и вовлечение в предпринимательскую деятельность.
Данная выставка организована Министерством высшего образования, науки и инноваций в сотрудничестве с Джизакским областным главным управлением АО «Узнацбанк» и центром «Шаг в будущее» («Келажакка кадам»).
Участники и гости ознакомились с профессиональной ярмаркой «Шаг в будущее» и ознакомились с возможностями, представленными в различных павильонах. На выставке была представлена обширная информация о рабочих местах, программах стажировок и предпринимательских проектах для выпускников.
Гости, выступившие на торжественной церемонии открытия мероприятия, остановились на вопросах о создаваемых в нашей стране условиях для молодежи, широкомасштабных реформах, проводимых для обеспечения их занятости, и подчеркнули, что подобные выставки играют важную роль в подготовке молодежи к самостоятельной жизни.
Мероприятие проходит на главной сцене здания университета в Джизаке.
Занятость — самый важный вопрос сегодняшнего дня. Путем ориентации выпускников на достойный рынок труда, широкого вовлечения их в предпринимательскую деятельность можно сделать будущее молодежи еще более светлым. Поэтому «TalabaExpo — 2025» имеет большое значение не только как профессиональная выставка, но и как площадка доверия и возможностей для молодежи.