1-oktyabr — “O‘qituvchi va murabbiylar kuni” munosabati bilan Jizzax davlat pedagogika universitetida qator ma’naviy-ma’rifiy va sport tadbirlari o‘tkazilmoqda.
Ushbu tadbirlar doirasida universitet rahbariyati va kasaba uyushma qo‘mitasi hamkorligida professor-o‘qituvchilar hamda xodimlar o‘rtasida sportning shaxmat turi bo‘yicha bellashuvlar tashkil etildi.
Shaxmat musobaqalarida ishtirokchilar o‘z mahoratlari, zukkoligi va tahliliy fikrlash qobiliyatlarini namoyon etmoqdalar. Bu esa universitet jamoasi nafaqat jismoniy jihatdan, balki aqliy salohiyat borasida ham yetuk ekanligini yana bir bor ko‘rsatdi.
Bellashuvlar sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, xodimlar o‘rtasida do‘stona muhitni mustahkamlash va ularning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etishga xizmat qilmoqda

Шахматные соревнования в Джизакском государственном педагогическом университете.
В связи с Днем учителей и наставников, отмечаемым 1 октября, в Джизакском государственном педагогическом университете проводится ряд духовно-просветительских и спортивных мероприятий.
В рамках этих мероприятий руководством университета совместно с профсоюзным комитетом были организованы соревнования по шахматам среди профессорско-преподавательского состава и сотрудников.
На шахматных соревнованиях участники демонстрируют свое мастерство, сообразительность и способность к аналитическому мышлению. Это еще раз показало, что университетское сообщество обладает зрелостью не только в физическом плане, но и в интеллектуальном потенциале.
Соревнования служат для пропаганды здорового образа жизни, укрепления дружеской атмосферы среди сотрудников и содержательной организации их свободного времени.