JIZZAX DAVLAT PEDAGOGIKA UNIVERSITETI MAGISTRATURA MUTAXASSISLIGIGA QO’SHIMCHA QABUL ASOSIDA O’QISHINGIZ MUMKIN.
2025/2026 o’quv yili uchun magistratura mutaxassisligida qo’shimcha qabul asosida o’qish istagida bo’lgan talabgorlar quydagi tartibda murojaat qilishlari zarur bo’ladi.
✅1-qadam. O’qish istagida bo’lgan talabgor Jizzax davlat pedagogika universiteti magistratura bo’limiga shaxsan o’zi kelib murojaat qilishi va o’rnatilgan tartibda barcha hujjatlarini taqdim etishingiz kerak:
✅2-qadam. Talabgor kontrakt.edu.uz saytiga kirib o’zining shaxsiy kabinetidan to’lov-kontrakt shartnomasini olish uchun ariza yuborishi va shu sayt orqali shartnomani yuklab olishingiz lozim:
✅3-qadam. Talabgor kontrakt.edu.uz saytidan yuklab olingan shartnomada ko’rsatilgan summaning 50% miqdorini o’ziga ma’qul bo’lgan bank orqali 2025-yil 31-oktyabrgacha to’lovni amalga oshirishi va bankdan berilgan to’lov ma’lumotnoma nusxasini magitratura bo’limiga taqdim etish zarur:
Har 3 ta qadamlarni bajargan talabgor universitetning magistratura bo’limida talaba bo’lib o’qishini ma’lum qilamiz.
👉Izoh; hurmatli magistratura mutaxassisligida o’qish istagida bo’gan talabgorlar kontrakt-to’lovlarni amalga oshirishning oxirgi muddati 2025-yil 31-oktyabr (shu kuni ham) kuni ekanligi haqida ogohlantiramiz.

ВЫ МОЖЕТЕ ПОСТУПИТЬ В МАГИСТРАТУРУ ДЖИЗАКСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО УНИВЕРСИТЕТА НА ОСНОВЕ ДОПОЛНИТЕЛЬНОГО ПРИЕМА.
Абитуриенты, желающие поступить в магистратуру на основе дополнительного приема на 2025/2026 учебный год, должны будут подать заявление в следующем порядке.
✅Шаг 1. Кандидат, желающий обучаться, должен лично обратиться в отдел магистратуры Джизакского государственного педагогического университета и предоставить все необходимые документы в установленном порядке:
✅Шаг 2. Кандидату необходимо зайти на сайт kontrakt.edu.uz, отправить заявку на получение договора о платном обучении из своего личного кабинета и скачать договор через этот сайт:
✅Шаг 3. Кандидат должен оплатить 50% от суммы, указанной в договоре, загруженном с сайта kontrakt.edu.uz, через выбранный банк до 31 октября 2025 года и предоставить копию платежного документа, выданного банком, в отдел магистратуры:
Сообщаем, что кандидат, выполнивший все 3 шага, будет зачислен в магистратуру университета.
👉Примечание: Уважаемые кандидаты, желающие обучаться в магистратуре, обращаем ваше внимание, что последний срок оплаты контракта — 31 октября 2025 года (включительно).