Shundan so’ng boshlovchi Hakamlar hay’ati a’zolari bilan tanishtirildi.
1. Hasanov Orif – Adliya boshqarmasi mas’ul hodimi, hakamlar hay’ati raisi
2.Sattorov Sirojiddin    – Fuqorolik jamiyati shakllantirishni monitoring qilish mustaqil instituti Jizzax viloyat hududiy bo’linmasi katta mutaxasisi hakamlar hay’ati a’zosi
1. Yuldashov Nurmuhammad – “Kamolot” YoIH viloyat bo’limi ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo’yicha bo’lim boshlig’i hakamlar hay’ati a’zosi
2. Norbekov Sanjar – Jizzax politexnika instituti O’zbekiston tarixi va ijtimoiy fanlar kafedrasi katta o’qituvchisi, hakamlar hay’ati a’zosi
3. Axmedov Anvar – Viloyat IIB bo’linma boshlig’i hakamlar hay’ati a’zosi
Jamoalarni saxnaga taklif etildi. Hakamlar hay’ati tomonidan qur’a tashlash orqali jamoalarning saxnaga chiqishlari aniqlab olindi. Jamoalar har bir shartlarga tayyorlanguncha konsert dasturi namoyish etib borildi. Tanlovda jamoalar 5 ta shart bo’yicha bellashdilar. Har bir shart hakamlar hay’ati tomonidan Nizom talabalari asosida baholab borildi.
Hakamlar hay’ati qaroriga ko’ra tanlovda Qarshi davlat universitetining “Adolat” jamoasi 206 ball bilan 3 o’rinni, Samarqand davlat universitetining “Ulug’bek vorislari” jamoasi 223 ball bilan 2 o’rinni, Jizzax davlat pedagogika institutining “Status” jamoasi 230 ball bilan 1 o’rinni qo’lga kiritib keyingi respublika bosqichda ishtirok etish uchun yo’llanmani qo’lga kiritdi.
Tanlov so’ngida jamoalar diplom va estalik sovg’alari bilan taqdirlandilar.
2 287
“Mening mahallam – mening faxrim” loyihasi doirasida Seminar o‘tkazildi.
O‘zbekiston faxriylarining ijtimoiy faoliyatini qo‘llab-quvvatlash “Nuroniy” jamg‘armasi Jizzax shahar bo‘limi hamda Jizzax davlat pedagogika universiteti “Nuroniy” kengashi hamkorligida “Mening mahallam – mening faxrim” loyihasi doirasida...
Filologiya fakultetida Navoiy, Bobur va Pasternak sharafiga she’riyat va musiqa kechasi tashkil etildi.
Filologiya fakultetida «Debyut» to‘garagi a’zolari ishtirokida adabiy she’riyat kechasi tashkil etildi.