Jizzax davlat pedagogika universitetiga Hindiston davlati oliy ta’lim muassasalarining    yetakchi olimlari   Vishal Singh Khutel, Dr. Anand Kumar Tripathi, Kishor Ratnaker Sarsolkar, Hussain Shaikh, Ryan C. Vazlar tashrif buyurdi. Tashrif dastavval universitet rektori Sh.Sharipov qabulidagi  samimiy suhbat  bilan boshlandi. Uchrashuv davomida mehmonlar universitet tarixi bugungi faoliyati talabalar uchun yaratilgan sharoitlar va imkoniyatlar bilan  yaqindan tanishishdi.Hindistonlik olimlar talaba yoshlar uchun  tashkil etilgan Steam park faoliyatidan mamnun ekanliklarini bildirib o‘tishdi. Samimiy va ochiq tarzda bo‘lib o‘tgan uchrashuvda  mehmonlar oliygoh bilan hamkorlik aloqalarini o‘rnatishga tayyor ekanliklarini aytib o‘tishdi.
Mehmonlardan Hussain Shaikh Jahon Banki tomonidan e’lon  qilingan grant dasturida o‘z kompaniyasi tomonidan ishlab chiqilgan loyihasini Jizzax davlat pedagogika universiteti bilan hamkorlikda amalga oshirishni kelishib olgan bo‘lsa  Jizzaxda xorijiy tillarni rivojlantirish bo‘yicha taklif bilan kelgan Orangestlates tashkilot rahbari Vishal Singh Khutel Xorijiy tillar fakulteti bilan hamkorlikda faoliyatini davom ettirishni ma’lum qildi.
Hindistonlik vakillardan yana biri Ryan C.Vaz  STEAM  parkda o‘z faoliyatini boshlashga tayyorligini bildirib o‘tdi. Ikki tomonlama manfaatli bo‘lgan Uchrashuv so‘ngida tomonlar Steam ta’lim texnologiyalari, Steam Robototexnika sohasida   memorandumini imzolashdi.

Jizzakh State Pedagogical University was visited by leading scientists of higher educational institutions of India, Dr.Anand Kumar Tripathi, Vishal Singh Khutel, Kishor Ratnaker Sarsolkar, Hussain Shaikh, Ryan C. Vazlar.The visit began with a friendly conversation at the reception of the university rector Sh. Sharipov. During the meeting, the guests got acquainted with the conditions and opportunities created for students by the history of the university and its current activities. Indian scientists expressed their satisfaction with the activities of the Steam Park, which was organized for young students. In a sincere and open meeting, the guests said that they are ready to establish cooperation with the university.
Among the guests, Hussain Shaikh agreed to implement the project developed by his company in cooperation with Jizzakh State Pedagogical University in the grant program announced by the World Bank. Vishal Singh Khutel, the head of the Orangestlates organization, who came with the proposal for the development of foreign languages in Jizzakh, announced that he will continue his activities in cooperation with the Faculty of Foreign Languages.
Another representative from India, Ryan C. Vaz, expressed his readiness to start operations in the STEAM park. At the end of the mutually beneficial meeting, the parties signed a memorandum in the field of Steam educational technologies.