«JDPUda yoshlar o‘rtasida huquqbuzarlikning oldini olish va ularning ma’naviy salohiyatini yuksaltirish» loyihasi targ‘ibot tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Bugungi kunda yoshlar ta’lim va tarbiyasi davlat siyosatining dolzarb masalalaridan biriga aylanganligi hech kimga sir emas. Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan barcha ijobiy o‘zgarishlar zamirida har tomonlama barkamol -jismonan sog‘lom, aqlan yetuk, mustaqil va ijodiy fikrlashga qodir, intellektual salohiyati yuksak yosh avlod to‘g‘risida g‘amxo‘rlik qilish ustuvor maqsadlarimizdan biri hisoblanmoqda. Jumladan, yoshlar o‘rtasida ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirish, ular orasida huquqbuzarlik, jinoyatchilikning oldini olishga qaratilgan profilaktik ishlarni tizimli tashkil etish, turli zararli oqimlar ta’siriga   asrash, yoshlarni Vatanga muhabbat ruhida tarbiyalash, bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘kazishni ta’minlashga qaratilgan muhim vazifalarni o‘z vaqtida bajarish lozim.
O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi boshchiligida hamda Jizzax davlat pedagogika universiteti va O‘zbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligi Jizzax viloyat boshqarmasi bilan hamkorlikda «Jizzax viloyatida yoshlar o‘rtasida huquqbuzarlikning oldini olish va ularning ma’naviy salohiyatini yuksaltirish» loyihasi targ‘ibot tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori,  Sh.Sharipov  ochib berdi. Tadbir mehmonlari O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi boshqarmasi prokurori  Islom Marksov yoshlar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarlikning oldini olishga qaratilgna tadbirlar va qilinayotgan ishlar xususida o‘z fikr-mulohazalarini bildirib o‘tdi. Undan so‘ng O‘zbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligi Jizzax viloyat boshqarmasi boshlig‘i  Otabek Musurmonov  yoshlar ishtirokida «Mutolaa» loyihasi  haqida barcha maxlumotlarni yig‘ilganlarga taqdim etdi. Targ‘ibot tadbiri davomida yoshlar ishtirokida «Mutolaa» loyihasi yuzasidan ochiq davra suhbati bo‘lib o‘tdi . Notiqlar  universitet talaba-yoshlarini ushbu loyihada ishtirok etishga chaqirishdi. Tadbirda yozuvchi Javlon Jovliyevning «Qo‘rqma» romani yuzasidan video taqdimot bo‘lib o‘tdi. Shundan so‘ng universitetning ijodkor va iqtidorli yoshlari tomonidan tadbir ishtirokchilariga musiqali dam olish dasturini taqdim etishdi.

A promotion event of the project “Prevention of delinquency among young people and raising their moral potential” was held at JSPU.
Today, it is no secret that youth education has become one of the urgent issues of state policy. At the heart of all the positive changes that are being implemented in our country, one of our priority goals is to take care of the young generation who is physically healthy, mentally mature, capable of independent and creative thinking, and has high intellectual potential. In particular, important tasks on increasing the effectiveness of spiritual and educational work among young people, organizing systematic works aimed at preventing offenses and crimes, protecting against the influence of various harmful currents, educating young people in the spirit of love for the motherland and providing meaningful free time should be completed on time.
A promotion event of the project “Prevention of delinquency among young people and raising their moral potential” was held in Jizzakh region under the leadership of the General Prosecutor’s Office of the Republic of Uzbekistan and in cooperation with the Jizzakh State Pedagogical University and the Jizzakh Regional Office of the Youth Affairs Agency of the Republic of Uzbekistan.
Rector of Jizzakh State Pedagogical University Sh. Sharipov opened the event. The guest of the event, the prosecutor of the General Prosecutor’s Office of the Republic of Uzbekistan, Islam Marksov, expressed his opinion about the activities and actions aimed at preventing crime and delinquency among young people. After that, Otabek Musurmanov, head of the Jizzakh regional department of the Youth Affairs Agency of the Republic of Uzbekistan, presented all the information about the “Mutolaa” project with the participation of young people. During the promotional event, an open roundtable discussion on the “Mutolaa” project was held with the participation of young people. Speakers called university students to participate in this project. At the event, a video presentation of the novel “Qo’rqma” by writer Javlon Jovliyev was held. After that, creative and talented youth of the university presented a musical entertainment program to the participants of the event.