Xabaringiz bor, Jizzax davlat pedagogika universitetida «Professorlar bog‘i» tashkil etilgan edi. Yashil makon loyihasiga asosan ushbu bog‘ga universitet professor-o‘qituvchilari tomonidan 2023 yil kuz mavsumida 100 ga yaqin daraxt ko‘chatlari ekilgan bo‘lib, joriy yilning bahor mavsumida yana daraxt va buta ko‘chatlari ekilishi rejalashtirilgan.
Bugun esa ushbu loyihaning bahorgi mavsumiga start berildi. Daraxt ekish tadbirida universitet rektori Sh.Sharipov, soha prorektorlari, fakultet dekanlari hamda bir guruh olimlar qatnashdilar.
Amalga oshirilayotgan bu kabi tadbirlar universitet hovlisida barpo etilayotgan «Professorlar bog‘i» qiyofasini obod etish barobarida, asrash, ekologik musaffolikni ta’minlashga ko‘mak berishi bilan ahamiyatlidir.

The spring season of the nationwide project “Green Space” was launched at JSPU
As you know, “Professors’ Garden” was established at Jizzakh State Pedagogical University. According to the green space project, about 100 tree saplings were planted in this park by university professors and teachers in the autumn season of 2023, and it is planned to plant more tree and shrub seedlings in the spring season of this year.
Today, the spring season of this project was started. The rector of the university Sh. Sharipov, vice-rectors, faculty deans and a group of scientists took part in the tree planting event.
Such activities are important for improving the appearance of the “Professors’ Garden” being built in the yard of the university, as well as helping to preserve and ensure environmental cleanliness.