Tadbirda kompaniya vakili Ventzislav Georgiyev, shuningdek Bolgariyalik 2 nafar professional bokschi va murabbiylar ishtirok etdi. Mashg‘ulotlar davomida talabalarga jang oldidan tayyorgarlik jarayonlari, professional boksda taktik yondashuv, jismoniy va psixologik tayyorgarlik masalalari bo‘yicha amaliy ko‘rsatmalar berildi.
Master-klass doirasida universitet rektori hamda kompaniya menejeri Ventzislav Georgiyev o‘rtasida rasmiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Muzokaralarda boks sportini rivojlantirish, xalqaro musobaqalarni yo‘lga qo‘yish, iqtidorli yosh sportchilarni qo‘llab-quvvatlash hamda JDPU talaba va murabbiylarini xalqaro sport tadbirlariga jalb etish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida Ventzislav Georgiyev tomonidan universitet rektoriga ramziy statuetka topshirildi. Shuningdek, universitet tomonidan ham mehmonlarga esdalik sovg‘alari taqdim etildi.
Tadbir so‘ngida Revolution Boxing Promotion hamda JDPU o‘qituvchisi, professional bokschi BoboUsmon Baturov o‘rtasida professional boks janglarida ishtirok etish bo‘yicha shartnoma imzolash marosimi bo‘lib o‘tdi.

В мероприятии приняли участие представитель компании Венцислав Георгиев, а также двое профессиональных боксеров и тренеров из Болгарии. В ходе занятий студентам были даны практические рекомендации по процессам подготовки к бою, тактическому подходу в профессиональном боксе, а также по вопросам физической и психологической подготовки.
В рамках мастер-класса состоялась официальная встреча между ректором университета и менеджером компании Венциславом Георгиевым. В ходе переговоров обсуждались вопросы развития бокса, организации международных соревнований, поддержки талантливых молодых спортсменов, а также привлечения студентов и тренеров ДжГПУ к участию в международных спортивных мероприятиях.
По итогам встречи Венцислав Георгиев вручил ректору университета символическую статуэтку. Со стороны университета гостям также были преподнесены памятные подарки.
В завершение мероприятия состоялась церемония подписания контракта между промоутерской компанией Revolution Boxing Promotion и преподавателем ДжГПУ, профессиональным боксёром Бобо-Усмоном Батуровым, на его участие в профессиональных боксёрских поединках.