JDPUda universitetga xorijiy grantlarni jalb qilish bo‘yicha amaldagi loyiha rahbarlari ishtirokida seminar o‘tkazildi.
Seminarni Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha  prorektor G‘. Qodirov ochib berdi. U xalqaro grantlarda ishtirok etishning universitet rivoji va professor-o‘qituvchilarning ilmiy salohiyatini oshirishdagi ahamiyati hamda xalqaro grantlarning ilmiy tadqiqotlar, ta’lim dasturlarini rivojlantirish, professor-o‘qituvchilar malakasini oshirish kabi yo‘nalishlardagi roli to‘g‘risida to‘xtaldi.
Seminarda ishtirokchilarga xalqaro grantlarning asosiy turlari va yo‘nalishlari haqida taqdimot o‘tkazildi. Shuningdek, Erasmus+ grant dasturlariga ham alohida to‘xtalib, undagi Jean Monnet Module grant dasturi haqida batafsil ma’lumot taqdim etildi. Ushbu grant dasturi orqali ta’lim va tadqiqot sohalarida amalga oshiriladigan loyihalar haqida so‘z yuritildi.
Universitetning ushbu dastur orqali yangi modullar yaratish imkoniyatlari tushuntirildi. Erasmus+ grant dasturi doirasidagi Jean Monnet Module grant dasturiga ariza topshirish bosqichlari va talablari haqida batafsil yo‘riqnoma berildi. Seminar so‘ngida Ishtirokchilar tomonidan grant dasturiga oid savollar berildi va mutaxassislar tomonidan batafsil javob berildi.

В ДжГПУ был проведен семинар с участием действующих руководителей проектов по привлечению иностранных грантов в университет.
Семинар открыл проректор по научной работе и инновациям Г.Кадыров.
Он подчеркнул значимость участия в международных грантах для развития университета и повышения научного потенциала профессорско-преподавательского состава, а также отметил роль международных грантов в таких направлениях, как научные исследования, совершенствование образовательных программ и повышение квалификации профессоров и преподавателей.
На семинаре участникам была представлена презентация об основных видах и направлениях международных грантов. Также была затронута грантовая программа Erasmus+, в которой была представлена подробная информация о грантовой программе Jean Monnet Module. Говорилось о проектах, которые будут реализованы в сфере образования и исследований в рамках данной грантовой программы.
Были объяснены возможности университета по созданию новых модулей с помощью этой программы. Была предоставлена подробная инструкция о этапах и требованиях подачи заявки на грантовую программу Jean Monnet Module в рамках программы Erasmus+. В завершение семинара участники задали вопросы о грантовой программе, на которые специалисты дали подробные ответы.