JDPUda universitetga xorijiy grantlarni jalb qilish bo‘yicha amaldagi loyiha rahbarlari ishtirokida seminar o‘tkazildi.
Seminarni Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha  prorektor G‘. Qodirov ochib berdi. U xalqaro grantlarda ishtirok etishning universitet rivoji va professor-o‘qituvchilarning ilmiy salohiyatini oshirishdagi ahamiyati hamda xalqaro grantlarning ilmiy tadqiqotlar, ta’lim dasturlarini rivojlantirish, professor-o‘qituvchilar malakasini oshirish kabi yo‘nalishlardagi roli to‘g‘risida to‘xtaldi.
Seminarda ishtirokchilarga xalqaro grantlarning asosiy turlari va yo‘nalishlari haqida taqdimot o‘tkazildi. Shuningdek, Erasmus+ grant dasturlariga ham alohida to‘xtalib, undagi Jean Monnet Module grant dasturi haqida batafsil ma’lumot taqdim etildi. Ushbu grant dasturi orqali ta’lim va tadqiqot sohalarida amalga oshiriladigan loyihalar haqida so‘z yuritildi.
Universitetning ushbu dastur orqali yangi modullar yaratish imkoniyatlari tushuntirildi. Erasmus+ grant dasturi doirasidagi Jean Monnet Module grant dasturiga ariza topshirish bosqichlari va talablari haqida batafsil yo‘riqnoma berildi. Seminar so‘ngida Ishtirokchilar tomonidan grant dasturiga oid savollar berildi va mutaxassislar tomonidan batafsil javob berildi.

A seminar was held at JSPU with the participation of current project leaders on attracting foreign grants to the university.
The seminar was opened by Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations G. Qodirov. He touched upon the importance of participation in international grants in the development of the university and increasing the scientific potential of professors and teachers, as well as the role of international grants in areas such as scientific research, development of educational programs, and advanced training of professors and teachers.
The seminar provided participants with a presentation on the main types and areas of international grants. The Erasmus+ grant programs were also discussed, with detailed information provided about the Jean Monnet Module grant program. The projects implemented through this grant program in the fields of education and research were discussed.
The university’s opportunities to create new modules through this program were explained. Detailed instructions were given on the stages and requirements for applying for the Jean Monnet Module grant program within the framework of the Erasmus+ grant program. At the end of the seminar, participants asked questions about the grant program and experts provided detailed answers.