JDPUda Navro‘z bayrami shod-u xurramlikda nishonlanmoqda.
Jizzax davlat pedagogika universitetida “Qadriyatlaring boqiy bo‘lsin, Navro‘z!” degan bosh g‘oya asosida keng nishonlanmoqda.
Ushbu sana munosabati bilan universitet “Professorlar bog‘i”da tashkil etilgan bayram sayli ham shubha yo‘qki, professor-o‘qituvchilar, ishchi xodimlar va talaba yoshlar ko‘nglida bugungi tinch va osuda kunlarimiz uchun shukronalik kayfiyatini uyg‘otdi. Tadbirni universitet rektori bayram tabrigi bilan ochib berdi.
Universitetdagi barcha fakultetlar o‘zbek millatining ezgu qadriyatlarini asrab-avaylash, urf-odat va an’analari bardavomligini ta’minlash, yosh avlodni milliy qadriyatlarga hurmat hissini uyg‘otish maqsadida milliy taomlar, milliy liboslar va milliy sahna bezaklari va ko‘rgazmalari bilan bayramga fayz qo‘shishdi. Bugungi bayram tadbirida ayni hamjihatlik,  do‘stlik munosabatlari tarannum etildi. Qadriyatlar ulug‘landi. Tinchlikni,  Vatanni va bahorni madh ettiruvchi dilrabo kuy-qo‘shiqlar yangradi. Jozibador raqslar ijro etildi. Navro‘z arafasida turli tanlovlar va sport musobaqalarda g‘olib bo‘lgan faol ustozlar va talaba yoshlar taqdirlanishdi. Bahorning va bayramning shoh taomi sumalak ulashildi.
Universitetdagi E.Lutfullayev nomidagi talabalar maqomchilar ansamblining dilbar taronalari, yosh ijodkor talabalarning bayramona chiqishlari tadbir ishtirokchilariga yanada ko‘tarinki kayfiyat ulashdi. Tantanalardan so‘ng barcha mehmonlar Navro‘z dasturxoniga taklif etildi.

The holiday of Navruz is being celebrated with joy and happiness at JSPU.
Jizzakh State Pedagogical University is widely celebrating the holiday under the motto “May your values ​​​​be eternal, Navruz!”
The festive celebration organized in the “Professors’ Garden” of the university on this date undoubtedly aroused a sense of gratitude in the hearts of professors, teachers, employees, and students for our peaceful and peaceful days today. The event was opened by the university rector with holiday greetings.
All faculties at the university, in order to preserve the noble values ​​of the Uzbek nation, ensure the continuity of customs and traditions, and instill a sense of respect for national values ​​in the younger generation, added charm to the holiday with national dishes, national costumes, national stage decorations and exhibitions. Today’s holiday event celebrated the same solidarity and friendship. Values ​​were glorified. Heartwarming melodies and songs praising peace, the Motherland, and spring sounded. Attractive dances were performed. On the eve of Navruz, active teachers and student youth who won various competitions and sports competitions were awarded. Sumalak, the royal dish of spring and the holiday, was served.
The enchanting songs of the E. Lutfullayev student maqom ensemble at the university and the festive performances of young creative students added even more joy to the event participants. After the festivities, all guests were invited to the Navruz table.