JDPUda Navro‘z bayrami shod-u xurramlikda nishonlanmoqda.
Jizzax davlat pedagogika universitetida “Qadriyatlaring boqiy bo‘lsin, Navro‘z!” degan bosh g‘oya asosida keng nishonlanmoqda.
Ushbu sana munosabati bilan universitet “Professorlar bog‘i”da tashkil etilgan bayram sayli ham shubha yo‘qki, professor-o‘qituvchilar, ishchi xodimlar va talaba yoshlar ko‘nglida bugungi tinch va osuda kunlarimiz uchun shukronalik kayfiyatini uyg‘otdi. Tadbirni universitet rektori bayram tabrigi bilan ochib berdi.
Universitetdagi barcha fakultetlar o‘zbek millatining ezgu qadriyatlarini asrab-avaylash, urf-odat va an’analari bardavomligini ta’minlash, yosh avlodni milliy qadriyatlarga hurmat hissini uyg‘otish maqsadida milliy taomlar, milliy liboslar va milliy sahna bezaklari va ko‘rgazmalari bilan bayramga fayz qo‘shishdi. Bugungi bayram tadbirida ayni hamjihatlik,  do‘stlik munosabatlari tarannum etildi. Qadriyatlar ulug‘landi. Tinchlikni,  Vatanni va bahorni madh ettiruvchi dilrabo kuy-qo‘shiqlar yangradi. Jozibador raqslar ijro etildi. Navro‘z arafasida turli tanlovlar va sport musobaqalarda g‘olib bo‘lgan faol ustozlar va talaba yoshlar taqdirlanishdi. Bahorning va bayramning shoh taomi sumalak ulashildi.
Universitetdagi E.Lutfullayev nomidagi talabalar maqomchilar ansamblining dilbar taronalari, yosh ijodkor talabalarning bayramona chiqishlari tadbir ishtirokchilariga yanada ko‘tarinki kayfiyat ulashdi. Tantanalardan so‘ng barcha mehmonlar Navro‘z dasturxoniga taklif etildi.

В Джизакском государственном педагогическом университете отмечается праздник Навруз
В Джизакском государственном педагогическом университете широко отмечается праздник под главным девизом «Пусть твои ценности будут вечными, Навруз!»
Праздничное гуляние, организованное в «Профессорском парке» университета по случаю этой даты, несомненно, пробудило в сердцах профессорско-преподавательского состава, сотрудников и студенческой молодежи чувство благодарности за сегодняшние мирные и спокойные дни. Мероприятие открыл ректор университета с праздничным поздравлением.
Все факультеты университета внесли свой вклад в праздник, представив национальные блюда, костюмы, сценические декорации и выставки с целью сохранения благородных ценностей узбекского народа, обеспечения преемственности обычаев и традиций, а также воспитания у молодого поколения чувства уважения к национальным ценностям. На сегодняшнем праздничном мероприятии были воспеты единство и дружеские отношения. Были возвеличены национальные ценности. Прозвучали прекрасные песни, прославляющие мир, Родину и весну. Были исполнены зажигательные танцы. Накануне Навруза были награждены активные преподаватели и студенты, победившие в различных конкурсах и спортивных соревнованиях. Было подано сумаляк — главное весеннее и праздничное блюдо.
Чарующие мелодии студенческого ансамбля макомистов имени Э. Лутфуллаева и праздничные выступления молодых творческих студентов подарили участникам мероприятия еще более приподнятое настроение. После торжеств все гости были приглашены к праздничному Наврузскому дастархану.